Bakan Albayrak: 'Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Koronavirüs salgını kapsamında başlatılan ekonomik destek paketi ile şimdiye kadar Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştığını söyledi.

Bakan Albayrak: 'Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı'
Editör: Hakan A.
20 Mayıs 2020 - 15:26
Koronavirüs salgını kapsamında kamu bankaları elini taşın altına koyarken, şimdiye kadar yapılan destek miktarına ilişkin son rakamları Bakan Albayrak açıkladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 20 Mayıs 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomi destek paketleri ile şimdiye kadar verilen destek tutarını açıkladı.

Baka Albayrak açıklamasında, 'Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı. Ötelenen kredileri, faiz ödemelerini de eklersek 350 milyar lirayı geçiyor. Üretim kapasitemizi iyi değerlendirirsek, ekonomide yepyeni ve kalıcı bir hikaye yazacağımız bir döneme gireceğiz. Tarihi fırsatlara şahit olduğumuz, her alanda daha etkin şekilde üretmenin gündemde olacağı bir döneme giriyoruz.' ifadelerini kullandı.Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak. 

Özellikle 2020'nin ikinci yarısı inşallah her alanda önemli kazanımlar elde edeceğimiz bir ikinci yarı olacak. 


Üretim kapasitemizi iyi değerlendirirsek, ekonomide yepyeni ve kalıcı bir hikaye yazacağımız bir döneme gireceğiz.

Tarihi fırsatlara şahit olduğumuz, her alanda daha etkin şekilde üretmenin gündemde olacağı bir döneme giriyoruz.

Stratejik ve üretim imkanı bulunmayan ürünler hariç, ithalat kolay olmayacak. Birileri bir dönem ülkemizi ithalat cenneti yapmaya çalıştı.

Yerli üretimi ve yerli üretimin dünyayla rekabetini tüm politikalarımızda daha da önceleyeceğiz. Yerlileştirmede sanayicimizi daha da destekleyeceğiz. Uzun vadeli, TL'ye dayalı, düşük maliyetli finansman programlarını etkinleştireceğiz

YORUMLAR

  • 0 Yorum