Reklamı Geç
Bakan Avcı açıkladı, "Taksim’deki AKM birilerinin üzerine...

Bakan Avcı açıkladı, "Taksim'deki AKM birilerinin üzerine yıkılacak"

Taksim Atatürk Kültür Merke (AKM) ile ilgili flaş açıklama Bakan Nabi Avcı'dan geldi. Önemli değerlemelerde bulunan Avcı açıklamasında, “Yıkmak mecburiyetindeyiz. Biz yıkmazsak, birilerinin üzerine yıkılacak” dedi.

31 Ekim 2016 - 08:43

Taksim'in korku tüneli gibi kullanılmayan, her an bir yerlerinden bir parçanın, bir beton parçasının koparak düşeceği bir bina AKM. Belli bir kesim tarafından onarımı, yeninden yapılarak İstanbullulara hizmet vermesi önlenmeye devam ediyor. Zira sorun büyük. yıkılıp yapılmadığı taktirde, birilerinin üzerine düşecek...

Planları hazır olan, tamamlandığında İstanbul'un sanat merkezi olacak AKM'de kırmızı alarm çanları çalmaya başladı. Atıl durumda bulunan AKM için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çok özel bbir proje bulunuyor. Konuya ilişkin son dakika açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan geldi.

Taksim'de sorunları bitmek bilmeyen AKM'nin yıkılması sonrasında yerine yapılacak yeni opera binasına, Van’a yapılacak yeni müzeye, Avrupa’nın önemli gazetelerindeki Türkiye’ye yönelik önyargı ve baskıya kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalar yaparken, özellikle AKM üzerinde durdu.

Yıkılması dışında başka bir çare yok diyen Bakan Avcı açıklamasında, "AKM, yeniden toparlanacak noktayı çoktan geçmiş. Fiziki olarak ayakta duracak durumda değil. Yani ortada bir zorunluluk var. Biz yıkmazsak bu bina birilerinin üzerine yıkılacak. Burayı yıkıp yerine İstanbul’un ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir opera inşa etmek istiyoruz. İnşa edeceğimiz yapı Taksim’le uyumlu yapı olacak. Bizde yapılar fotoğraf çektirmek amaçlı yapılıyor. Kullanışlılığına  dikkat edilmiyor. Bu konuda titiz olacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..