Bakan Çavuşoğlu 3 il için "Yüksek Hızlı Tren" müjdesi verdi

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ilk kez açıkladı! 3 ile hızlı tren müjdesi veren Bakan Çavuşoğlu, Afyonkarahisar bağlantılı Antalya-Burdur-Isparta "Yüksek Hızlı Tren" güzergahı ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu 3 il için "Yüksek Hızlı Tren" müjdesi verdi
Editör: Hakan A.
30 Temmuz 2017 - 09:52

Hükümet yeni Yüksek Hızlı Tren hatları için çalışmalarını hızlandırırken, güzergah çalışmaları tamamlanan yeni YHT hattının müjdesini verdi. Bakan çvauşoğlu tarafından açıklanan son dakika haberde ise  Afyonkarahisar bağlantılı Antalya- Burdur- Isparta Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının güzergah çalışmalarının bittiğini söyledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Temmuz 2017 - İstanbul

Son yıllarda özellikle  "Yüksek Hızlı Tren" projelerinde hızlı adımlar atmaya devam eden Hükümet bu kez Güney'den büyükşehirlere uzanacak yeni bir YHT hattı için düğmeye bastığını duyurdu. Hat Antalya'dan Başlayacak, Eskişehir ve Afyonkarahisar ile Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyükşehirlere ulaşacak. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Konuyla alakalı müjdeli haberi veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesapları üzerinden Afyonkarahisar bağlantılı Antalya- Burdur- Isparta yüksek hızlı tren güzergahının belirlendiği ve uygulama projelerinin kısa sürede başlatılacağına ilişkin yaptığı son paylaşımı heyecan yarattı. Uzun süredir beklenen hattın müjdesini veren Bakan Çavuşoğlu kendi memleketi olmasından dolayı ilk müjdeyi verdi.

Bakan Çavuşoğlu twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, "Bir hayal daha gerçek oluyor. Söz verdiğimiz Antalya-Burdur-Isparta yüksek hızlı tren güzergahı belirlendi uygulama projeleri başlıyor. 530 km'lik Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri yüksek hızlı tren uygulama projesi ve sondaj çalışmalarını 2017 sonuna tamamlamayı hedefliyoruz. Antalya'mızı iki koridorla büyük şehirlere bağlayarak yolcu ve yük taşımacılığı alanında şehrimize büyük rahatlık ve kaynak sağlayacağız." ifadelerini kullanarak takipçilerine yeni hattın ilk bilgilerin verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum