Reklamı Geç
Bakan Fatma Betül Kaya Adana’da "İhmali olanlar cezasını...

Bakan Fatma Betül Kaya Adana'da "İhmali olanlar cezasını çekecek"

Adana'da yaşanan yurt faciası ardından hemen olay yerine geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan çok kritik açıklamalarda bulunurken, "En ufak bir ihmali olan cezalandırılacak" dedi.

30 Kasım 2016 - 06:54

Türkiye'nin yüreğini yakan haber Adana iline bağlı Aladağ'dan gelirken, 11 evlat için herkes ağladı. Yurt faciası sonrası olay yerinde bulunan Bakan Kaya'dan çok sert açıklamalar gelirken, üzüntüsü dahi yüzünden okunuyordu.

Adana'daki yurt faciası Türkiye gündeminde 1.sıraya yerleşirken, sosyal medyada en fazla tartışılan konular arasında yer aldı. Türk halkının ciğerleri yanarken, bazı kişilerin bu olayları kullanarak provakasyon girişimde bulunarak yazdıkları büyük tepkilere neden oldu.

Bakanlık olarak Adana'da bulunduklarını dile getiren Bakan Kaya, ailelerin acılarını paylaşmak  amacıyla buradayız.

Yaşanan facia sonrasında yanan yurtun bulunduğu yere ilk gelen isimlerden biri olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Adana'nın Aladağ ilçesinde özel öğrenci yurdundaki yangınla ilgili, "Milletimizin, ailelerinin başı sağ olsun. Yaralılarımız var. 11 yavrumuzu kaybettik, bir de eğitmen vefat etti. 22 de yaralımız var, şimdi hastanelerde onları ziyaret edeceğiz. Yaşanan hadise nedeniyle en ufak bir ihmal varsa sonuna kadar titizlikle araştırılacak. İhmali olanlar sonuna kadar cezasını çekecek. Çok büyük bir acı yaşanıyor. Yürekler yanıyor." ifadelerini kullandı.

Devlet tüm imkanlarıyla ailelerin yanında

Bakan Kaya açıklamasında Devletin tüm gücüyle bu olayın arkasını araştıracağını ve tüm ailelerin arkasında olduğunun altını çizerken, "Bakanlık tarafından toplam 32 kişilik psikososyal destek ekibiyle şu an sahada. Hastanelerde, adli tıpta ekiplerimiz görev yapıyor. Tekrar milletimizin başı sağ olsun. En ufak bir ihmal varsa sonuna kadar titizlikle araştırılacak. İhmali olanlar sonuna kadar cezasını çekecek." dedi.

Bakan Kaya'ya, olay sırasında özel öğrenci yurdunun yangın merdiveninin kilitli olduğu iddiası hatırlatıldı. Bu iddiayla ilgili araştırmanın sürdüğünü aktaran Kaya, "Bunlar sadece bir iddia. Sonuna kadar araştırılacak. En ufak bir ihmali olanlar cezasını çeker zaten." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..