Bakan Kurtulmuş; "İstanbul da Paris kadar güvenli"

Bakan Kurtulmuş; "İstanbul da Paris kadar güvenli"

Turizxm alanında yeni dönem için sıkı bir çalışma başlatan Bakan Kurtulmuş, "Türkiye’nin tüm turistik merkezlerinin Paris, Berlin, Brüksel kadar güvenli" dedi.

02 Eylül 2017 - 09:12

İstanbul ve Türkiye için yeni dönemde turizm gelirleri ve çalışmaları hakkında bilgileri paylaşan Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu.  Turizm politikasında gelecek için çalışmalar hızlı başlatıldı. Yeni Bakan Kurtulmuş hedeflerini ve gelecekle alakalı yatırımlara dikkat çekti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 02 Eylül  2017 - İstanbul

Yeni döneme hızlı giren Türkiye için 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir hedefini ortaya koyan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Almanya ile gerilim uzun sürmeyecek. Türkiye’nin tüm turistik merkezlerinin Paris, Berlin, Brüksel kadar güvenlidir" dedi.

65. Hükümetin en sürpriz isimlerinden biri olarak öne çıkan esk sözcü yeni Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, hızlı adımlarla gelecek için turizmde önemli hamleler için çalışmalara başlandığını duyurdu. Özel projelerle Turizm gelirleri ve hedeflerini paylaşan Bakan Kurtulmuş çalışmalar hakkında bilgileri paylaştı.

Turizm'de yeni dönem çalışmalarına başlayan Bakan Kurtulmuş, Turizmde 2023 için 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir hedefini yineleyerek çalışmalarının hızlandırıldığının altını çizdi. Bakan Kurtulmuş, İstanbul'a gelen turist sayısının 2017'de son 6 ayda 6 Milyonu geçtiğini söyledi. Daha çok Alman vatandaşlarının tatil için Türkiye ve İstanbul'u seçtiğine dikkat çeken Bakan Kurtulmuş, "Türkiye’nin Çin, Japonya, Hindistan ve Güney Kore gibi Uzak Doğu’daki yeni pazarlara ağırlık vermesi şart. Türkiye pazar çeşitlenmesi ile de bu hedefine ulaşacak. Çalışamalarda önemli adımlar atılacak ve ülke çeşitliliği için özel reklalamlar yapılacak. Ürün çeşitliliği açısından Yayla turizmi, sağlık turizmi, kongre turizmi gibi alternatif turizm alanlarını güçlendirmeliyiz. Her şey dahil tek başına yeterli değil. Bu sistem, ürün çeşitliliğimizi zenginleştirmenin bir alternatifi de değildir. Bunun yanında başka ürün çeşitlerimizi de ortaya koymalıyız." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..