Bakan Kurum'dan 100 Bin sosyal konut açıklaması

TOKİ tarafından her yıl 100 bin sosyal konut üretimi yapılacak Türkiye genelinde ilk defa idare bir sene içinde 100 bin ev inşaa edecek. Bakan Kurum, sosyal konut kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum'dan 100 Bin sosyal konut açıklaması
Editör: Hakan A.
19 Aralık 2019 - 10:50

100 Bin sosyal konut başvuruları hızla devam ederken, Bakan Kurum'dan sosyal konut kampanyasına ilişkin açıklama geldi. TOKİ tarafından ilk defa 100 Bin konut bir sene içerisinde yapılacak açıklamasında bulundu. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 19 Aralık 2019 - İstanbul


Yurt genelinde 81 ilde aynı anda tek seferde her yıl 100 sosyal konut inşaası için çalışmalar hızla devam ediyor. Başvuru süreci devam eden TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası son başvuru tarihi 15 Ocak 2020.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "TOKİ 100 bin sosyal konut kampanyası" başvurularının alınmaya başladığını söyledi. TOKİ'nin 2002'den bugüne, 100 bin sosyal konutu ilk defa bir yılda yaptığını ifade eden Kurum, "Bugüne kadar 857 bin bağımsız bölüm ürettik ve 160 milyar liralık iş yaptık. Sosyal donatılarımızı da eklediğinizde 1 milyon bağımsız bölümün üzerinde tamamen alt gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik, şehirlerimizin sosyal altyapılarını güçlendirmeye yönelik birçok iş ve işlemi yaptık, vatandaşlarımıza teslim ettik. Bu çerçevede alt gelir grubu vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmesi amacıyla ve bu ülkede hiçbir alt gelir grubu vatandaşımız kalmayana dek 240 aya varan vade ile 894 lira sabit taksitle bu kampanya yapılacaktır." dedi.

TOKİ sosyal konut başvuruları nereye, nasıl yapılacak?

İdare tarafından alınmaya başlanan sosyal konut başvuru süreci devam ediyor. 100 sosyal konut için Ziraat Bankası şubelerine başvuru ücretinin yatırılmasıyla süreç başlamış oluyor. Türkiye'nin 81 ilini kapsayan 100 bin sosyal konut kampanyası kapsamında her il ve ilçede projeler yer alıyor. Dileyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyor. TOKİ sosyal konut başvurusu yapmak isteyen dar gelirli vatandaşlar buradan ayrıntılara ulaşabilir.

İstanbul TOKİ sosyal konutları hangi ilçelerde olacak? TOKİ İstanbul 100 Bin konut başvuru şartları neler? 


YORUMLAR

  • 0 Yorum