Bakan Kurum`dan "emeklilere ucuz konut" müjdesi

Mersin`de emekli konutları yapımı için düğmeye basıldığını söyleyen Bakan Murat Kurum, TOKİ yetkilileri ile emekli konut projesi için arazi baktıklarını duyurdu.

Bakan Kurum`dan
Editor: Hakan A.
30 Ekim 2018 - 12:39

Bakan Kurum Mersin`de ev shaibi olmak isteyen emekliler için önemli müjdeler verdi.Sosyal konut üretimini sürdüren TOKİ'den Mersin emeklileri için konut projesi müjdesi geldi. Proje için araziler bakıldı..

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 30 Ekim 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, 2 şehitin ailesini ziyaret etmesinin sonrasında bir dizi temaslar için bulunduğu Mersin'de emekliye ucuz konut müjdesi verdi. Bakan Kurum, ekonomik sorunlar nedeniyle bazı projelerde kısıntıya gidildiğini ancak özellikle dar gelirli vatandaşlar için ve emekliler için proje geliştirmeye devam edeceklerini vurguladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) emekli ve dar gelirli vatandaşlar için konut üretimine devam ediyor. Bu çerçevede Mersin ilinde emekli vatandaşlar için yapımı planlanan proje için en uygun arazi seçimi yapıldı. 

Müjdeli haberi veren Bakan Kurum, "Mersinimiz'in çok beklediği, TOKİ ile hem emeklilerimize hem de sosyal anlamda alt gelir grubuna yönelik konutlar için bugün arazilerimize baktık. Bunların da kararlarını aldık. İnşallah önümüzdeki süreçte hem emeklilerimize hem de alt gelir grubuna yönelik projeleri gerçekleştiriyor olacağız." dedi.

Diğer taraftan kentsel dönüşüm projelerine de değinen Bakan Kurum, "Merkez Akdeniz ilçesindeki Ataş bölgesi ile Bahçe ve Barış mahallelerinde vatandaşların rıza gösterdiği kentsel dönüşüm projelerini yapmak istiyoruz. Bu artık elzem. Çünkü gerçekten orada hem sosyal donatı hem de alt yapı anlamında büyük sıkıntılar var. Bu sıkıntıları bizim aşmamız gerekiyor. Örnek dönüşümü Mersin'e inşallah yapıp, tüm kent için örnek bir proje yapma noktasında burada çalışmaları TOKİ eliyle başlatıyor olacağız." ifadelerini kullandı.