Bakan Kurum'dan emekliye 500 konut müjdesi

Karabük'te temaslarda bulunan Bakan Kurum, emeklileri yakından ilgilendiren konut projeleri hakkında bilgi verdi. Emekli vatandaşlar için 2019 Şubat ayında satışa çıkacak 500 konutun müjdesini verdi.

Bakan Kurum'dan emekliye 500 konut müjdesi
Editor: Hakan A.
05 Ocak 2019 - 13:56

Bakan Kurum'dan Karabük'te emeklilere 500 konut müjdesi geldi. TOKİ tarafından Karabük Eflani ve Belende hayata geçirilen konut projeleri hakkında bilgiler verdi. Şubat ayını işaret eden Bakan Kurum ilk etapta 500 evin emeklilere verileceğini duyurdu. İşte son dakika haberin ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Ocak 2019 - İstanbul


Karabük ilinde bir dizi temaslarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karabüklülere konut müjdesi verdi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Valilik ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken, devam eden projeler hakkında güncel bilgileri paylaştı. Bakan Kurum, emeklileri sevindirecek konut projesinde yer alan ilk etap evlerin satış ve kura çekilişleri için Şubat ayını şaret etti.

Emekliye 500 konut müjdesi

Bakan Kurum, "Karabük Belen'de emekliler için başlatılan konut projesi kapsamında hayata geçirilecek 1144 adet konut projesi bulunuyor. Projenin ilerleme seviyesi uan için yüzde 30 durumunda. Bu projede yer alan 500 adet koutu ilk etapta emeklilere tahsis edeceğiz. 2019 şubat ayı içerisinde konutların satış başbvuruları yapılacak ve kura çekilişi aşaması da aynı ay içerisinde gerçekleştirilecek. Satış ve başvuru duyuruları TOKİ tarafından yapılacak." müjdesini verdi.

Bakan Kurum, "Eflani ilçesinde 93 konutluk bir proje var. Henüz ihalesi gerçekleştirilmedi. Bu projenin ihalesinin gerçekleştirilmesiyle birlikte satışa sunulacak. Aynı şekilde Yenice ilçesinde de 220 konutluk proje yapımı planlanıyor. Bu proje için de ihale aşamasıyla birlikte satışa sunulacak." diye konuştu.

Bakan Kurum, İl genelinde yine alt gelir grubuna yönelik konut projelerinin planlanmasına devame dildiği, idare tarafından yakın zamanda duyurularının yapılacağını söyledi.

Bakan Kurum'un sosyal medya üzerinden paylaştığı açıklamaları buradan izleyebilirsiniz.
 


Yine Safranbolu'da turist ziyaretlerinden ötürü oluşan otopark projesi için Belediyeye destek sağlanacak. 

Safranbolu'da 21 dönümülük Millet Bahçesi

Millet Bahçesi projelerine devam edilirken, Karabük Safranbolu'da hayata geçirilecek dev Millet Bahçesi için çalışmalar başlatılıyor. Konuyla ilgili konuşan Bakan Kurum, "Safranbolu Belediyesi tarafından 21 dönüm büyüklüğünde, içerisinde yürüme yolları, bisiklet yıollarının bulunacağı Millet Bahçesi projesi için Bakanlık olarak tüm desteklerimizi vereceğiz." dedi.