Reklamı Geç

Bakan Kurum'dan Emlak Katılım Bankası açıklaması

Emlak Katılım Bankası resmen faaliyete başlarken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan son dakika EmlakBank açıklaması.

Bakan Kurum'dan Emlak Katılım Bankası açıklaması
Editör: Hakan A.
28 Şubat 2019 - 08:54 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 08:57

Cumhuriyet tarihin önemli bankaları arasında yer alan EmlakBank "Türkiye Emlak Katılım bankası" adıyla resmen faaliyete geçti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Şubat 2019 - İstanbul


Sivas ilinde temaslarda bulunan Çevre ve Şehiriclik Bakanı Murat Kurum, EmlakBank ile alakalı açıklamada bulundu. Bakan Kurum, "Türkiye Emlak Katılım Bankamız, bugün tekrar faaliyete geçti. Hayırlı uğurlu olsun. Bankamız, inşaat sektörümüze, sanayicimize ve turizmcimize büyük destek sağlayacak." dedi.

Bakan Kurum, TOKİ tarafından hayata geçirilen konut projesinde yer alan evlerin anahtar teslim törenine katılırken, "Sivas’ta Toplu Konut İdaremizce yapılan 843 konutun anahtarlarını teslim ettik. Evlerine kavuşan vatandaşlarımıza yeni yuvalarında sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun." dileklerinde bulundu.Konuyla ilgili resmi açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, "Bugün yine Türkyemiz için önemli bir gün. Emlak Bankası yeniden faaliyete geçti. Resmi Gazete'de yayımlandı. Emlak Katılım Bankası olarak bundan sonraki süreçde hizmet vermeye devam edecek. Gerçekten Cumhuriyet döneminde kurulmuş önemli bir değerimiz. AK Parti iktidarı döneminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde Emlak Katılım Bankası olarak sanayimize, turizm sektörüne ve inşaat sektörüne destek verecek çok önemli bir bankayı tekrar hayata geçirmiş oluyoruz. Türkiyemiz için tüm sektörler için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Emlak Katılım Bankası ile alakalı Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ayrıntılarını okumak için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum