Bakan Kurum'dan New York Türkevi inşaatına ziyaret

Bakan Murat Kurum, New York'ta 2017 yılında inşaatına başlanan Türk Evi inşaatını ziyaret ederken, çalışmalar ve gelinen son durum hakkında bilgiler aldı.

Bakan Kurum'dan New York Türkevi inşaatına ziyaret
Editör: Hakan A.
25 Eylül 2019 - 07:38

Amerika'da bulunan Bakan Kurum New York Türkevi inşaatında incelemelerde bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 25 Eylül 2019 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM ziyaretine katılan Çevre ve Şehirilik Bakanı Murat Kurum, New York'ta inşaatı süren Türkevi inşaatını ziyaret etti. 

New York Türkevi Türkiye'nin geleneksel mimari motiflerinin izini taşıyacak. 36 ay gibi bir sürede hayata geçirilmesi planlanan dev projede sona gelinirken, inşaat çalışmalarında kalan kısımların yapımı hızla devam ediyor. New York Türkevi binası içerisinde, BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu çalışma ofislerinin yanı sıra, üst katlarda diplomatların konaklayabileceği bir rezidans yapılıyor. 200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonları ile 20 araçlık yeraltı otoparkının yer alacağı binada; yağmur sularını depolayacak bir sistem kurulacak. Proje inşaatı ise IC İçtaş İnşaat ve Tishman işbirliğiyle yapılıyor.new york türk evi inşaatı

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı twitter üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Kurum, "Sayın Cumhurbaşkanımızın temelini attığı New York Türkevi’nde inceleme yaptık. 20 bin m² alana sahip, 171 metre yüksekliğindeki 44 katlı yapının safahatı hakkında bilgi aldık. Geleneksel mimarimizden motifler taşıyan Türkevi, New York’tan gökyüzüne yükselen lalemiz olacak." dedi.

new york türk evi inşaatı

new york türk evi görseli

YORUMLAR

  • 0 Yorum