Bakan Kurum'dan yüksek katlı bina açıklaması

Bakan Murat Kurum, Ankara'da yüksek katlı binalara ilişkin açıklamada bulundu. Yeni dönemde 15-20 katlı yüksek binaların yapımına izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

Bakan Kurum'dan yüksek katlı bina açıklaması
Editor: Hakan A.
11 Kasım 2018 - 08:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yatay mimari ile alakalı yaptığı açıklamalardan sonra Bakanlık çalışmalarını hızlandırdı. Yüksek katlı binalara geçit verilmeyeceğini söyleyen Bakan Kurum, Başkent Ankara'da önemli açıklamalar yaptı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Kasım 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da bir dizi temaslarda bulundu. Başkent'in devam eden önemli projelerini yakından inceleyen ve son bilgileri alan Bakan Kurum açıklamalarda bulundu.

İnşaat ve gayrimnenkul sektörüne yönelik yüksek katlı binaların inşaatında yeni bir döneme giriliyor. Yatay mimarinin önemini her seferinde dile getiren Başkan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta grup toplantısında bir kez dikkat çekmesi üzerine Bakanlık çalışmalarını hızlandırdı. 

Bundan böyle 15-20 katlı yüksek binalara izin yok!

Başkentin önemli dev projelerinden Gölbaşı Millet Bahçesi proje alanı, Kanal Ankara, Kuzey Ankara Cami, Kongre Merkezi ve Kentsel Dönüşüm Projelerini yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Sadece Ankara’da değil, net bir şekilde ifade etmeliyim ki tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm ile ilgili bir strateji çizdik. İnşallah ay sonuna kadar bu stratejiyi tamamlayıp yayınlayacağız. Gecekondu yapılarının yerine 15 katlı veya 20 katlı binalar istemiyoruz ve bunun yapılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bizim milli kültürümüzü, örf ve adetlerimizi yansıtan mahalle ölçeğinde az katlı projeler gerçekleştireceğiz. Bu projeler mimari olarak, bizim kültürümüzü yansıtan projeler olacak. Bunun ilk örneğini Ankara’nın Mamak ilçesinde gerçekleştireceğiz. Tüm Türkiye’de gerçekleştireceğimiz projelerde artık böyle olacak.” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum