Bakan Kurum duyurdu! AVM'lere giriş serbest

LPG'li araçlara yönelik AVM kısıtlamasında son dakika gelişmesi yaşanıyor. Yeni dönemde LPG'li araçlara AVM otoparkları açılıyor ama 1 şartla! İşte LPG takılı araçların AVM otoparklarına giriş şartı...

Bakan Kurum duyurdu! AVM'lere giriş serbest
Editör: Hakan A.
17 Eylül 2020 - 14:16 - Güncelleme: 17 Eylül 2020 - 14:19
Türkiye genelinde yer alan Alışveriş Merkezleri'nin otoparklarına LPG'li araçların alınmamasına ilişkin yeni otopark düzenlemesine maddeler eklendi. Bakan Kurum tarafından duyurulan yeni düzenleme ile birlikte AVM otoparklarına LPG takılı araçlar park yapabilecekler. Peki aranan şart ne? Hangi şartları yerine getiren LPG'li araçlar AVM'lerde kapalı otoparka girebilecek? İşte Bakan Kurum'un açıklamalarıyla yeni düzenlemenin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Eylül 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AA Editör Masası konuğu olurken, pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, yeni otopark yönetmeliği hakkında bilgileri paylaştı. Buna göre LGP takılı araçlar için AVM kapıları açıldı.

Bugün Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu. Yeni otopark yönetmeliği ile Alışveriş Merkezleri (AVM) kapalı otoparklarına LPG takılı otomobiller girebilecek.


Bakan Kurum konuyla ilgili açıklamasında, 'Muayeneleri yapılan, uygun olan LPG'li araçlar AVM otoparklarına girebilecek.' dedi. Yeni yönetmelik gereğince LPG takılı bir otomobilde muayenesi tamamlanan araçların AVM kapalı otoparklarına alınmasına karar verildiği kaydedildi.

Yapılan bu açıklama sonrasında Türkiye genelinde bulunan yüzlerce AVM'nin denetimleri nasıl yapacağı, araçları kapalı otoparka ruhsat kontrolü ile mi alacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum