Bakan Kurum: Elazığ depremi sonrası 380 bin binanın röntgeni çekildi!

İlk saatlerden buyana Elazığ deprem bölgesinde çalışmaları koordine eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'deprem bölgesinde, merkezde ve ilçelerinde 380 bin binanın röntgeni çekildi.' dedi.

Bakan Kurum: Elazığ depremi sonrası 380 bin binanın röntgeni çekildi!
Editör: Hakan A.
01 Şubat 2020 - 11:08

Elazığ Sivrice depremi sonrası ilk saatlerden bugüne adeta kamp kuran Bakanlar çalışmalarını sürdürüyor. Yaşanan her adımı yerinde ve yakından takip eden Bakan Kurum, bölgede incelemelerini sürdürdü, vatandaşla bir araya geldi. Bakan Kurum deprem sonrasında atılan adımlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Şubat 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesi Elazığ Sivrice'de çalışmalarını sürdürüyor. Bakan Kurum, ekipler tarafından yapılan hasar tespit çalışmasının ardından ağır hasarlı olarak belirlendikten sonra yıkımına başlanan binalarda incelemeler gerçekleştirdi. Kurum, "Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenen hemşehrilerimizi güvenli ve sıcak yuvalarına bir an önce kavuşturmak için çalışıyoruz." dedi.

Hasar tespit çalışmalarında doğru verilere en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan lazer tarayıcılarımızla Elazığ merkezde ve ilçelerinde 380 bin binanın röntgeni çekildi.Elazığ’da hasar tespit çalışmalarımızda yüzde 50’si tamamlanan hasar tespit çalışmalarını en geç 2 gün içinde bitireceğiz. Tespit sürecinde mobil laboratuvarımızda beton numunelerini anında inceliyor, lazer tarayıcımızla binaların tüm detaylarına erişebiliyoruz ve vatandaşlarımızı süratle bilgilendiriyoruz. 

Sahadaki süreci hızlandırmak için 1000 kişilik ekibimizi genişlettik. 

Hasar tespitleri neticesinde vatandaşlarımız için üreteceğimiz konutların yapım sürecini başlatacağız.

Kurum açıklamasında, "Elazığ’da depremden etkilenen mahallelerimizi tek tek gezerek ekiplerimizin çalışmalarına katıldık, vatandaşlarımızın taleplerini dinledik. 

Yıkım çalışmalarını tamamlar tamamlamaz projelerimizin temelleri atacağız. Hasar tespitinin büyük kısmı tamamlanan Abdullah Paşa Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geldik. 

Binalarının hasar durumu ve dönüşüm süreciyle ilgili bilgilendirdiğimiz vatandaşlarımız, kurduğumuz irtibat ofisinden detaylı bilgi almaya devam edebilecek.
Vatandaşımızın can güvenliği için tahliye süreci devam eden her iki bölgede yerinde dönüşüm projesi gerçekleştirecek, kalıcı konutlar üreteceğiz." ifadelerini kullandı.
   
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum