Bakan Kurum Esenler ve Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşümü yerinde inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul'da Gaziosmanpaşa ve Esenler'i ziyaret ederek kentsel dönüşüm toplantılarına katıldı, yerinde inceleme yaparak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Kurum Esenler ve Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşümü yerinde inceledi
Editör: Hakan A.
25 Mayıs 2019 - 19:50

Bakan Murat Kurum, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Bakanlık bürokratlarıyla birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarının değerlendirildiği istişare toplantısına katıldı. 

Bakan Kurum, Gaziosmanpaşa'da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Bakanlık bürokratlarınında olduğu toplantıya katıldı. 

İstanbul Gaziosmanpaşa’daki kentsel dönüşüm alanında inceleme yapan Bakan Murat Kurum, en kısa zamanda dönüşüm sürecinin tamamlanarak, hak sahibi vatandaşlara sağlam ve güvenli konutlarının teslim edileceğini söyledi.

Bakan Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti. 


"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, kentsel dönüşüm en önemli önceliğimiz ve 31 Mart seçimleri öncesi vatandaşımıza Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşümle alakalı sözler verdik. Bugünde sahada fiilen çalışmaları yerinde inceliyoruz. Yaptığımız istişareler neticesinde yıl sonuna kadar dörtbindörtyüz hak sahibinin tüm ihalelerini yapmak suretiyle buradaki kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz ve en kısa zamanda da hak sahibi vatandaşlarımıza sağlam güvenli konutlarını veriyor olacağız.

Biz kentsel dönüşümde bakanlık olarak hiçbir gelir beklemeksizin vatandaşlarımızla el birliği içinde onların rızası çerçevesinde onlarında bu işe dahil olmaları suretiyle kentsel dönüşüm projesini yürütüceğiz. Bu anlamda Gaziosmanpaşa bizim İstanbul'da pilot bölgelerimizden biri çünkü Gaziosmanpaşa'da yeteri kadar riskli alan ve bina söz konusu. Bizde boşaltılmış alanları bir an önce yapıp vatandaşlarımıza teslim etmek suretiyle bu kentsel dönüşüm projelerini yapmak istiyoruz.Burda hem Gaziosmanpa belediyemiz sahada olacaklar hem de altyapı kentsel dönüşüm müdürlüğü ve uygulamalarıda Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız yürütecekler. Hızlı bir şekilde işlerimizi anahtar teslim yapmak suretiyle hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız.Etaplar halinde burayı tamamlayarak Gaziosmanpaşa'da ne kadar riskli alan ve yapı varsa hepsinide yaparak teslim etmiş olacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum