Bakan Kurum: Hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerin bozulmasına izin vermeyeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, 'ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.' dedi.

Bakan Kurum: Hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerin bozulmasına izin vermeyeceğiz
Editör: Hakan A.
25 Mayıs 2020 - 15:00
Bakan Kurum, imnara aykırı ve kaçak yapılara göz açtırılmayacağını söyledi. Vatandaşın bu kaçak yapıları ihbar etmesini istedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Mayıs 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, twitter hesabından kaçak ve imara aykırı yapılarla alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Kıyılarımızda kaçak, imara aykırı yapılarla ilgili imar denetçilerimiz sahada çalışmalarını sürdürüdüğünün altını çizen Bakan Kurum, ' Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarımızda bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirdik. 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik. Tespit ettiğimiz bu kaçak yapıların 266’sı Kaş, 49’u Kemer, 40’ı Demre, 15’i Manavgat ilçelerimizde bulunuyor. Yerel yönetimlerimize verdiğimiz talimatlar doğrultusunda tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz.' dedi.

 
Kurum açıklamasında, 'Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.' ifadelerini kullandı.
 
Kaçak yapı ihbar hattı!

Kurum twitter hesabından kaçak yapıların ihbar edilesini istedi. Bakan Kurum, 'Bakanlık ekiplerimiz kaçak yapılarla ilgili çalışmalarını sürdürürken bu konuda ihbar ve şikayetlerinizi 

Çevre ihbar hattı:  0532 01 01 181 
Çağrı merkezleri:  ALO 181 


üzerinden bize iletebilirsiniz.' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum