Bakan Kurum; 'imara aykırı, doğal güzellikleri bozan yapıların tespit ve yıkımını yakından takip ediyoruz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, 'imara aykırı, doğal güzellikleri bozan yapılara dair yıkım ve tespitlerine yönelik çalışmaları aralıksız sürdürüyoruz.' dedi.

Bakan Kurum; 'imara aykırı, doğal güzellikleri bozan yapıların tespit ve yıkımını yakından takip ediyoruz'
Editör: Hakan A.
04 Mayıs 2020 - 13:55
Türkiye'nin pek çok ilinde imara aykırı, doğal güzellikleri bozan yapıların tespit ve yıkımına dair çalışmalar yürüten Bakanlık, bu çalışmaları yakından takip ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Mayıs 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imara aykırı, doğal güzellikleri bozan yapıların tespit ve yıkım çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bodrum ve çevresinde bazı yerleri havadan gezen Bakan Kurum, 'Cennet vatanımızın her noktasında havadan, denizden ve karadan olmak üzere denetimlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyor, imara aykırı, doğal güzelliklerimizi bozan yapıların tespit ve yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.' dedi.

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, 'Geçtiğimiz yıl 2 kez ziyaret ettiğimiz Bodrum'da, kıyı ve koylarda denetimler gerçekleştirmiş, imara aykırılıklar taşıyan yapıların yıkılacağı sözünü vermiştik. Muğla'da 18 projede 499 yapının yıkımını tamamladık, yapı sahiplerine idari para cezaları uyguladık.


imara aykırı yapılar bodrum

imara aykırı yapı

Son olarak dünyada nadir türlerden biri sayılan Akdeniz foklarının evi Bodrum Küdür Yarımadası'nın koruma statüsü arttırılarak Kesin Korunacak Hassas Alan ilan edilmesiyle birlikte buradaki plaj işletmeleri ve iskelelerin yıkımını gerçekleştirdik.

imara aykırı bina yapı

Yerel yönetimlerimizden beklentimiz, başta korunan alanlarımız olmak üzere imara aykırı yapılarla ilgili gerekli idari işlemi kararlılıkla yapmaları. Kaçak yapıyla mücadeleyi belediyelerimizle birlikte yürüteceğiz. Doğal güzelliklerimizi geleceğe en güzel haliyle bırakacağız.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum