Bakan Kurum inşaat sektörü temsilcilerini dinledi

Bakan Kurum inşaat sektörü temsilcilerini dinledi

Bakan Kurum, İnşaat sektörü temsilcilerini kabul ederken, Başkent Ankara'da kritik zirve devam ediyor. İnşaat sektöründe yaşanan son gelişmeler masaya yatırıldı.

Editor: Hakan A.
10 Ocak 2019 - 18:47

İnşaat sektörünün önemli isimleri Başkent Ankara'da Bakan Kurum ile buluştu. Sektörde yaşanan sorunlara ilişikin bilgilendirme yapılan toplantıya çok sayıda önemli isimler katıldı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Ocak 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İnşaat sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin sektör temsilcilerini ve önemli isimleri Başkent Ankara'da ağırladı. Sektör temsilcileri yaşanan süreç ve sorunlara ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

İnşaat sektöründe nakit sıkışıklığı, konut satışlarında yaşanan yavaşlama, inşaat malzemelerine yapılan zamlar gibi pek çok önemli konuyu dile getirecek sektör temsilcileri, talep ve çözüm önerilerini bu toplantıda masaya yatırıldığı bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanılığı ev sahipliğinde bütün inşaat sektör temsilçilerinin katılımı ile tıkanan inşaat sektörü çerçevesini oluşturaçak yeni kurallar ve sıkıntıların konuşulduğu toplantıya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bakan Kurum'un toplantı sonrasında açıklama yapması bekleniyor.