Bakan Kurum, İstanbul Finans Merkezi için tarihi açıkladı

İstanbul Finans Merkezi (İFM) ne zaman açılıyor belli oldu. İnşaat sürecini denetleyen Bakan Murat Kurum, İFM'nin açılış tarihini açıkladı.

Bakan Kurum, İstanbul Finans Merkezi için tarihi açıkladı
Editör: Hakan A.
09 Ocak 2021 - 15:58
İstanbul Finans Merkezi'nde hızla devam eden inşaat çalışmalarında sürecin devam ettiğini belirten Bakan Kurum, İFM'nin ne zaman hayata gireceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. İFM inşaatında gelinen son durumu, yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgileri paylaşan Bakan Kurum, Uluslararası İstanbul Finans Merkezi hakkında güncel bilgileri paylaştı. İFM açılışına ilişkin ilk tarihi verdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Ocak 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da Başakşehir ziyareti sonrası sonra Dünya'nın örnek projeleri arasında yer alan İstanbul Finans Merkezi Projesi (İFM) şantiye alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  

Uluslararası İstanbul Finans Merkezi (İFM) şantiye alanını ziyarette bulunan ve önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, "İstanbul Finans Merkezi"nin Dünya'da tek olacağını söyledi.


2021 YIL SONUNA KADAR İFM İNŞAATI TAMAMLANACAK

İnşaat süreci hakkında detayları paylaşan Bakan Kurum, "300 Bin metrekare büyüklüğünde alan üzerinde hayata geçirilen Türkiye'nin en önemli finans projeleri arasında yer alan İstanbul Finans Merkezi inşaatı yüzde 60 seviyelerine geldi. 2021 yılı Aralık ayı sonu itibariyle İstanbul Finans Merkezi inşaatı tamamlanmış olacak. İstanbul başta olmak üzere, Türkiye'ye, orta doğu bölgesine, Dünyaya kazandırılmış olacak. Ülkemizin geleceği açısından büyük önem arz edecek Finans Merkezi içerisinde tüm sosyal donatıları ile birlikte Dünya'da tek denilebilecek Finans Merkezi inşaatı büyük bir gayretle ve özenle yürütülüyor." dedi. 

DÜNYA FİNANS PİYASALARINA HİZMET VERECEK

Bakan Kurum, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deyimine göre, İstanbul Finans Merkezi, Türkiye olarak burada İslami Finans piyasalarına, hem orta doğuya ve Avrupa finans piyasalarına hizmet verecek bir Finans Merkezi projesi yürütülüyor. Hedeflendiği şekilde inşaat sürecinin tamamlanması için çalışmalar geceli gündüzlü sürdürülüyor." diye konuştu.

İFM DEPREM DURUMUNDA AYAKTA KALACAK ALT YAPIYA SAHİP

Kurum, "Finans Merkezi aslında küresel anlamda, ülkemizdeki finans sektörünü diri ve sağlam tutmak anlamında büyük önem arz ediyor. Buradaki tüm yapıların hepsi depreme dayanılı, radya temel üzerine, zeminde gerekli güçlendirmelerin yapıldığı, buradaki araç kapasitesi, toplanma alanları, sosyal ihtiyaçların giderilmesi için her türlü detay düşünülmüş durumda. Deprem anında finans piyasasının ayakta kalması büyük önem arz ediyor. Finans piyasalarınızın işler olarak ayakta durması büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda İstanbul Finans Merkezinin varlığı bitmesi, tamamlanması ülkemizi bu anlamda bir kademe yukarıya taşıyacaktır." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum