Bakan Kurum net konuştu: `O süre uzatılmayacak`

Milyonlarca yapıyı yakından ilgilendiren imar barışı süreci için geri sayım devam ediyor. Bakan Kurum'dan İmar Barışı süresinin uzatılmayacağı açıklaması geldi.

Bakan Kurum net konuştu: `O süre uzatılmayacak`
Editor: Hakan A.
15 Aralık 2018 - 15:00

Evi, binası, yapısında kaçak, usulsüz yer bulunanları yakından ilgilendiren imar barışı süreci yıl sonunda tamamlanacak. Milyonlarca binayı, sanayi ve turizm tesisini yakından ilgilendiren İmar Barışı başvuru süresi 31 Ocak tarihinde son buluyor. 1 Ocak itibariyle bir daha İmar barışı'ndan faydalanamayacak. Vatandaş başvuru yapamayacak. Bakan Kurum'dan son dakika İmar Barışı açıklaması geldi. İmar barışı ile alakalı süreç açıklamasının ayrıntıları haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde büyük bir hassasiyetle yürütülen ve 31 Aralık 2017 öncesinde yapılan tüm yapıları kapsayan İmar Barışı süreci 31 Aralık 2018 tarihinde tamamlanıyor. Sürenin sonuna gelinirken, Bakan Murat Kurum'dan önemli açıklamalar geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı sürecinde sona yaklaşıldığını hatırlatarak,  "Bu barışın gerçekçi olmasını istiyoruz. Bizim buradaki önceliğimiz 31 Aralık 2017’den sonra yapılmış yapı ve doğru beyan olup olmadığı. Hatalı beyan olabilir, hatalı beyanla ilgili vatandaşımızla birlikte bu süreci yönetebiliriz. Şu an için süre uzatımı düşünmüyoruz. 31 Aralık 2018 tarihinde hem başvuru hem ödeme süresi tamamlanacak. Bugüne kadarki başvuru sayısı yaklaşık 9 milyona ulaştı. Gelir olarak da 7 milyar 700 milyon lira gelir söz konusu. 31 Aralık'tan sonra yapı nerelere yapıldıysa biz bunları tespit edip, yıkacağız.ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum'un yaptığı dar gelirli vatandaşları sevindirecek ön ödemeli konut projelerine ilişkin açıklamasını okumak için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.