Bakan Kurum resmi olarak duyurdu: İmar Barışı süresi 30 Haziran 2019'a uzatıldı

İmar Barışı süresi ile alakalı uzatma açıklaması Bakan Murat Kurum tarafından yapıldı. Bakan Kurum twitter hesabından İmar Barışı sürecinin 30 Haziran 2019 tarihine uzatıldığını açıkladı.

Bakan Kurum resmi olarak duyurdu: İmar Barışı süresi 30 Haziran 2019'a uzatıldı
Editor: Hakan A.
31 Aralık 2018 - 21:25

Milyonlarca yapı sahibinin takip ettiği imar barışı süre uzatımına dair resmi duyuru yapıldı. Yeni yılın ilk açıklaması Bakan Kurum'dan gelirken, 2018 yılında imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması, devletle vatandaşın barışması amacıyla başlatılan İmar Barışı'nda beklenen başvuru süreci ikinci kez uzatılmış oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 31 Aralık 2018 - İstanbul


İmar Barışının uzatılmasına ilişkin resmi açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. 

İmar Barışı süresi resmi olarak 31 Aralık 2018 bugün akşam saatlerinde mesai bitimiyle sona ererken öğle saatlerinde gelen haberlerle sürenin uzatılacağı belli olmuştu. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Bakanlık yetkilileri resmi açıklama yapmamıştı. 

İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması için başlatılan İmar Barışı'nda bugün sona ermesi beklenen başvuru süreci ikinci kez uzatıldı.

İmar Barışı süre uzatımına ilişkin resmi açıklama ise Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı. Gece saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, "Vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine İmar Barışı'na başvuruları 15 Haziran 2019'a kadar uzatıyoruz. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için de son tarihi 30 Haziran 2019 olarak belirledik." paylaşımını yaptı.

Bakan Kurum açıklamasında, "Yaklaşık 10 milyon vatandaşımızın başvuruda bulunarak imar barışına ilgi göstermesi, attığımız bu adımın önemini de ortaya koyuyor. Başvuru yapamayan ya da parasını yatıramayan vatandaşlarımızın mağduriyetler yaşamaması adına aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.