Bakan Kurum: Sinop'u Marka Şehir Haline Getireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sinop'u ziyaret etti. Sinop'ta yapılacak çalışmaların ve projelerin planları yapıldı.

Bakan Kurum: Sinop'u Marka Şehir Haline Getireceğiz
Editör: Hakan A.
23 Kasım 2019 - 19:37

Bakan Murat Kurum, il ziyaretleri kapsamında Sinop'u ziyaret etti. Sinop’taki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelinerek şehirdeki çalışmalar istişare edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, yatırımları daha güzel bir Sinop için, Sinop'ta yaşayanların yaşam kalitesini yükseltmek için aralıksız olarak sürdüreceklerini belirtti.

Emlak Pencerem - 23 Kasım 2019

Bakan Kurum, Sinop'ta yapılacak projeleri ve çalışmaları şöyle paylaştı:


-Sinop'ta alt ve orta gelir grubu vatandaşlarımıza yönelik 300 konut inşa edeceğiz.

-Tarihi değerlerimizi ortaya çıkaracak, İskele Meydanı'ndan Valilik binamızın bulunduğu alana kadar olan yaklaşık 11 bin m2'lik alanı tarihi ve turistik bir aks haline getirecek meydan projemizi hayata geçireceğiz.

-Meydan projesinin alanı içerisinde bulunan Jandarma'ya ait tescilli binamızı millet kıraathanesi haline getirerek halkımıza sunacağız. 

-Önümüzdeki yıl yapmayı planladığımız 400 km'lik köy yolu için İller Bankası Genel Müdürlüğümüz kanalıyla Valiliğimize 20 milyon TL'lik kredi ve teknik destek sağlayacağız. 

-Nisi Göleti'nin çevre düzenlemesi için Valiliğe 1 milyon TL hibe desteği sağlayacağız. 

-Boyabat ilçemizde Topalçam olarak bilinen alanda 100 bin m2'lik millet bahçesi yapacağız. Bu kapsamda Boyabat Belediyemize 3 milyon TL'lik kaynak aktaracağız ve projeyi 2020 yılı içerisinde bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 

-İller Bankası Genel Müdürlüğümüz ve Boyabat Belediyemiz, ilçemizdeki Kolaz Çayı'nın her iki tarafına bisiklet ve yürüyüş yolları yapacak.

-Boyabat ilçemizdeki sosyal konut ihtiyacı için alan çalışması yapacağız ve etaplar halinde sosyal konut ihtiyacını giderecek adımları atacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum