Bakan Kurum: 'Tüm projelerimizi çevre dostu ve sıfır atığa uyumlu olarak yapmak zorundayız'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir kez daha anladık ki, tüm projelerimizi çevre dostu ve sıfır atığa uyumlu olarak yapmak zorundayız...' dedi.

Bakan Kurum: 'Tüm projelerimizi çevre dostu ve sıfır atığa uyumlu olarak yapmak zorundayız'
Editör: Hakan A.
18 Nisan 2020 - 18:05

Türkiye genelinde koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken, Covid-19 Pandemisi farkındalığı arttırdı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Nisan 2020 - İstanbul


Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Nisan 2020 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'tüm projelerimizi çevre dostu ve sıfır atığa uyumlu olarak yapmak zorundayız' dedi.Bakan Kurum, twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Koronavirüsle mücadelemizde bir kez daha gördük ki; ülkemizi ve dünyamızı çevre kirliliği ve iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden korumak; tüm projelerimizi çevre dostu ve sıfır atığa uyumlu olarak yapmak zorundayız. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde başlattığımız 'Sıfır Atık' projemizi yerel yönetimlerimizle birlikte daha etkin şekilde yürütmek için yerel yönetimlerimize, iklim değişikliği ve sıfır atık daire ve şube müdürlükleri kurulması talimatını verdik. Bu adımla büyükşehirlerimizde İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlıkları, il ve ilçe belediyelerimizde Şube Müdürlükleri kurulacak. Böylece yerel yönetimlerin karar alma süreçleri hızlanacak, çevreye dair tüm projeler Sıfır Atık çatısı altında daha verimli hale gelecek. Sıfır Atık sistemlerinin kurulması ve iklim değişikliği ile mücadele noktasında yerel yönetimlerimizin her zaman destekçisiyiz. Sıfır Atık gönüllüsü milyonlarca vatandaşımızın desteklediği bu büyük tasarruf ve çevre hareketiyle çocuklarımıza daha temiz bir gelecek bırakacağız.' ifadelerini kullandı.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!


EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın


Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum