Bakan Kurum: Yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm başlıyor

Bakan Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklaması: 'Yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm esası ile kimlikli şehirler inşa edilecek'

Bakan Kurum: Yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm başlıyor
Editör: Hakan A.
16 Eylül 2019 - 23:41
Kentsel dönüşüm'de yeni eylem planı sonrasında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde (12 Eylül) Kentsel dönüşümdeki yol haritası olan eylem planı İstanbul'da kamuoyu ile paylaşmıştı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 16 Eylül 2019 - İstanbul


Türkiye'nin deprem gerçeğinden yola çıkılarak başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları yeniden hızlandırılıyor. Temel ilkeleri; yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm olan 8 maddelik "Kentsel Dönüşüm Eylem Planı" hedeflere giden yolu açacak, milletin geleceğe daha da güvenle bakmasını sağlayacak.

Konuyla alakalı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum resmi twitter hesabından yaptığı video paylaşımında özellikle 99 depreminden görüntüler dikkat çekti. Dönüşümün anlatıldığı videoyo Bakan Kurum, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yurt genelinde başlattığımız Kentsel Dönüşüm seferberliğimize Kentsel Dönüşüm Eylem Planı ile hız kazandırıyoruz. Yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm esası ile kimlikli şehirler inşa ediyoruz." mesajıyla paylaştı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum