Bakan Murat Kurum " 3 önemli kriterimiz var "

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul programı kapsamında İstanbul Oto Yedek Parçacıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi-YEDPA’da tapuları hak sahiplerine dağıttı.İstanbul Finans Merkezi projesinde açıklamalar yapan Kurum Ataşehir İmar İskan Blokları kentsel dönüşüm programında konuştu.

Bakan Murat Kurum
Editor: Hatice Kolçak
13 Haziran 2019 - 09:43

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "14 binin üzerinde çalışanıyla, Türkiye’nin en büyük tek blok toplu işyeri merkezi İstanbul Oto Yedek Parçacıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi-YEDPA’da yıllardır devam eden mülkiyet problemini çözdük. 2078 hak sahibi vatandaşımıza ferdi tapularını teslim ettik. Hayırlı olsun." dedi.

Bakan Kurum, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi hakkında konuştu.
"Dünyanın gözünün Türkiye’de olmasını sağlayacak, banka ve kurumların bir arada yer aldığı, hem Yakın Avrupa'nın hem Orta Doğu'nun finansının yönetileceği İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projemizi en kısa zamanda İstanbul'umuza kazandıracağız."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Yenişehir Mahallesi İmar İskan Bloklarında yaptığı basın açıklamasında bizim için 3 önemli kriter var dedi. Kurum sözlerine şöyle devam etti.

"Burada üç temel kriterimiz var. Birincisi yerinde dönüşüm. Komşunuzla, mahallede ki beraber yaşadıklarınızla aynı mahalleli ile aynı arkadaşlarla burada yaşayacaksınız. İkincisi rızaya dayalı gönüllü dönüşüm yapacağız.Bizim 31 Mart'ta ki anlayışımız gönül belediyeciliği ve kentsel dönüşümde de biz gönüllü dönüşüm yapmak zorundayız. Burda da sizlerin rızası çerçevesinde bu dönüşümü yapacağız. Sizlerle birlikte omuz omuza yapacağız. Üçüncü kriterimiz ise suratli dönüşüm. En kıza zamanda sizi riskli binalardan alıcaz kira yardımlarınızı vermek suretiyle misafir edeceğiz ve en kısa zamanda da konutlarınızı yerleştirerek süreci hızlıca tamamlayacağız.Şimdiden İmar İskan bloklarımız Yenişehir Mahallemize hayırlı olsun."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum