Bakan Murat Kurum Pendik Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 285 bin metrekarelik alanda inşa edilecek Pendik Millet Bahçesi'ni inceledi. Murat Kurum yaptığı basın açıklamasında Pendik Millet bahçesini ve Türkiye genelinde yapılan Millet bahçelerinden çalışmalarından bahsetti.

Bakan Murat Kurum Pendik Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulundu
Editör: Hakan A.
20 Haziran 2019 - 09:00

Türkiye genelinde Millet Bahçeleri projesi kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul programı kapsamında Pendik'te yapılacak olan Pendik Millet Bahçesi'ni gezdi.

Bakan Kurum, "Pendik’te 285 bin m²’lik alanda Millet Bahçesi inşa ediyoruz. Millet kıraathanesi, göletleri, yaya ve bisiklet yolları ile amfi tiyatrosu ve organik pazarıyla İstanbul'umuza çok güzel bir yeşil alan kazandıracağız. Şehrimiz için hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Pendik Millet Bahçesi incelemelerinde bulunan Bakan Kurum sözlerini şöyle sürdürdü.

"Burası eskiden fabrika binasıydı. Mülkiyetini Topplu Konut İdaresi aldı.Burda 285 bin metrekarelik Pendik Millet Bahçesini gerçekleştiriyoruz.İçinde 10 bin metrekarelik gölet, 5 bin tane ağaç, 30 bin çalı ve 124 bin tanede yer örtüsünü bunun yanında amfi tiyatro ve pazar alanımız olacak. Pendik'e bağlı 5 köyümüz var. Orada yaşayan çiftçilerimiz kendi ürünlerini burada ki organik pazarda pazarlayabilecekler. 


Göletimizin yanında yürüme yollarımız, millet kıraathanemiz, kütüphanemiz olacak.Burada çocuklarımız 7 gün 24 saat vakit geçirebilecekler, ders çalışıp yürüyüş yapabilecekler.

Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 81 ilimize en az bir millet bahçesi yapılması yönünde çalışmalarımız vardı.Şu an Türkiye genelinde 28 ilde 55 millet bahçesinin inşası yapıldı. 52 ilimizde millet bahçesi projesi çalışmalarımız devam ediyor.Artık sadece illerimize değil ilçelerimize dahi projelerimizi yapıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum