Reklamı Geç
Bakan Özhaseki konuştu; "Algı operasyonu yapılıyor"

Bakan Özhaseki konuştu; "Algı operasyonu yapılıyor"

Zeytinliklerle alakalı Bakan net konuştu. İmar değişiklikleri sorgulanacak diyen Bakan Özhaseki, ortaya atılan iddialarla algı operasyonu yapılıyor dedi.

05 Haziran 2017 - 09:20

Zeytinliklerle alakalı çıkan haberlere ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, "Yapılanlar algı operasyonudur.  O haberler gerçekleri yansıtmıyor" dedi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Haziran 2017 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'den so dakika bilgilendirme açıklaması gelirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "6 aylık eylem planında yer alacak icraat ve projeler ile ilgili çalışma yapılsın" talimatının verilmesi sonrasındakendilerinin de hazırlıklar yaptıklarını söyledi.

Gazetecilerle bir araya gelen Bakan Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacakları öneriler arasında imar değişikliklerinin denetlenmesi ile değer artışları konuları bulunduğunun altını çizdi.

Bakan Özhaseki, "Bakanlığın belediyeler tarafından yapılan imar değişikliklerini denetlemesi ve Niye bunu yaptın? diye sorabilmesi gerekiyor. Kimse temizlikten, parklardan çöp toplanmasından uzun boylu şikayet etmiyor. İnsanlar eskiye kıyasla su kanalizasyon, altyapı, yeşil alan konusunda daha iyi durumda diyor. Ama imar ile ilgili iddialar var. Bunu önlememiz gerek. İmarın bir an önce denetim altına alınması lazım. 500'lük, 1.000'lik kesinleşen planlarda eziyet edecek değiliz. Ama bir değişim ve dönüşüm varsa planda, bir dakika niye değiştiriyorsun demeliyiz. Değer artış payı ile ilgili düzenlemeyi ise kentsel dönüşüm paketi içinde gündeme taşımak istiyoruz Yaptığımız çalışmaya göre değer artış payının bir bölümü kentsel dönüşüme aktarılacak." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..