Bakan Zeybekçi açıkladı: Demirde gümrük vergisi yüzde 10...

Bakan Zeybekçi açıkladı: Demirde gümrük vergisi yüzde 10 seviyesine inecek

Demir fiyatlarına ilişkin son dakika açıklaması Bakan Zeybekçiden gelirken, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, demirde yüzde 30'larda olan gümrük vergisi oranı yüzde 10 seviyelerine çekileceğini duyurdu.

14 Haziran 2017 - 15:57

Bakan Zeybekçi'den son dakika demir fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. Demirde gümrük vergisi yüzde 10'lara düşürülecek... İşte İnşaat sektörünün merakla beklediği haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Haziran 2017 - İstanbul

İnşaatçıyı sevindiren haber... Demir fiyatlarında gümrük verkisi oranında indirime gidiliyor. Son haftalarda sıkça gündeme gelen ve İnşaat sektöründe büyük tedirginliğe neden olan demir fiyatlarına ilişkin hükümet kanadında çalışmalar sürerken, bir yeni açıklama Bakan Zeybekçi'den geldi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, demirde yüzde 30 olan gümrük vergisi oranının yüzde 10 seviyelerine indirileceğini açıkladı.

Bakan Zeybeçi: “Yüzde 10 seviyesine inecek”

Demirde yüzde 30 olan gümrük vergisi oranının düşürülmesi ile alaklı konuşan Bakan Zeybekci, “İnşaat demiri ile ilgili ilave gümrük vergisi yüzde 30’du. Bakanlar Kurulu kararı şu anda onayda, bütün imzalar tamamlandı. Yüzde 10 seviyesine inecek” dedi.
Zeybekci, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ile ilgili olarak teknik görüşmelerin sürdüğünü belirterek, "Bu yıl içinde Gümrük Birliği’nin güncellenmesinde fiili görüşmelerin başlamasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..