Bakanlık az önce duyurdu: 9 il için seyahat engeli kaldırıldı!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş - Çıkış Tedbirleri, seyahat kısıtlaması konulu yeni bir genelge gönderdi. Bu illerde yaşayanlar için seyahat engeli kaldırıldı! İşte seyahat engeli kaldırılan o illerin listesi...

Bakanlık az önce duyurdu: 9 il için seyahat engeli kaldırıldı!
Editör: Hakan A.
12 Mayıs 2020 - 00:00
Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısmi gevşemeler devam ederken, bazı iller için seyahat yasağı kaldırıldı. Bakanlık 81 ili kapsayan yeni bir genelge ile alınan önlemleri son dakika olarak duyurdu. Bakanlık kararı ile 81 ile yollanan son genelgede bazı iller için seyahat kısıtlaması kaldırılırken, bazı iller için kısıtlamalar sürecek. Peki hangi illerde seyahat kısıtlaması sona erdi, hangi illerde kısıtlamalar devam edecek? İşte son dakika İçişleri Bakanlığı genelgesinin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 12 Mayıs 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde 81 ilde yürütülen koronavirüs önlemleri sürüyor. Bazı illerde ise kısmi normale dönüş başlıyor. İçişleri Bakanlığı az önce duyurdu! Bu illerde oturanlar dikkat... Şehirler arası seyehat sınırlaması kaldırıldı... İşte günün son dakika haberi.

İşte seyahat kısıtlaması sona eren illerin listesi!

Bakanlık tarafından 81 ile yollanan yeni genelge kapsamında başta Adana ili olmak üzere Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon'da seyahat kısıtlaması saat 00.00'dan itibaren sona eriyor.

Kısıtlama sürecek iller ise şöyle!

Diğer taraftan başta Ankara olmak üzere Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 İlde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edileceği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum