Bakanlık devrede! Osmangazi Köprüsü zammı...

Bakanlık devrede! Osmangazi Köprüsü zammı geri çekilecek

Fahiş fiyat zammı sonrasında gelen tepkiler üzerine Bakanlık düğmeye bastı! 2019'un en fazla tepki çeken zammı sonrasında Osmangazi Köprüsü geçiş ücretine yapılan zammın bir bölümünün geri çekilmesi için Bakanlık devreye girdi.

Bakanlık devrede! Osmangazi Köprüsü zammı geri çekilecek
Editor: Hakan A.
06 Ocak 2019 - 15:09
Reklam

Türkiye gündemine oturan Osmangazi Köporüsü geçiş ücretlerine yapılan yüzde 44 oranındaki zam sonrasında Bakanlık düğmeye bastı! Yapılan zammın bir bölümünün geri çekileceği kaydedildi. İşte son dakika haberin ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 6 Ocak 2019 - İstanbul


Yeni yıl 2019'un ilk haftası geride bırakıldı. Yılın ilk günü gelen zam haberi ise duyanların büyük tepkisine neden oldu. Yapımını özel sektörün üstlendiği ve yap işlet devret modeli ile inşaa edilen gurur projelerden birisi olan Osmangazi Köprüsü geçiş ücretlerine yapılan büyük 2019 zammı sonrasında vatandaş tepki yağdırdı. Tepkiler her geçen gün artarken, bu kez devreye bakanlık girdi. Şimdi gözler bakanlığın uygulayacağı zam ayarında...

Osmangazi Köprüsü geçişlerinde vatandaşa 2019 için uygulanacak büyük zam sonrasında tepkiler çığ gibi büyüdü. Yurt genelinde zammı duyan ünlü ünsüz tüm vatandaşların büyük tepki gösterdiği yüzde 44 oranındaki zam Bakanlığın radarına girerek incelemeye alındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Osmangazi Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu'nun trafiğe açılan bölümlerinde geçiş ücretlerine yapılan zamlarla alakalı özel bir çalışma yürüttüğü gelen son dakika haberleri arasında.

Konuyla ilgili olarak Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Osmangazi Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu'nun trafiğe açılan bölümlerinde geçiş ücretlerine yapılan zamların bir bölümünü geri çekmek üzere çalışma yürütüyor. Zam özellikle sosyal medyada ses getirmişti. İptali için kampanya başlatıldı. Tepki ses getirdi. Geçiş ücretlerinde indirim için çalışma başlatıldı. Osmangazi Köprüsü'nde otomobiller için geçiş ücretinin 103 liradan 90 liraya çekilmesi gündemde…

2019 yılının ilk gününde Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti, yüzde 44 oranında bir artışla 71 liradan 103 liraya yükseltilmiş ve özellikle sosyal medya hespaları üzerinden ünlü ünsüz vatandaşların büyük tepkisine neden olmuştu.  

Başta YeniŞafak Gazetesi olmak üzere Habertük Yazarı Fatih Altaylı, İnternet Haber Yazarı Süleyman Özışık ve pek çok isim isyanlarını dile getirmişti.

Yeni Şafak gazetesi manşetlerinde en sert dille yapılan zammı eleştiren gazetelerden biri olmuştu.

Özışık son yazısında, "AK Parti'ye oy veren vermeyen herkes yapılan bu fahiş zammı kıyasıya eleştiriyor. 

Dikkatinizi çekerim!

100 liraya yurt içi, 250 liraya yurt dışı uçak bileti satılan bir ülkede yaşıyoruz.

Bir köprünün geçiş bedeli uçak biletinden bile fazlaysa, bunu kimseye anlatamazsınız."
dedi. 

Altaylı ise son yazısında, "Yemin ediyorum, ayıptır, günahtır. 

Giderken yaklaşık 140 TL verdiğim köprü ve Bursa’ya kadar otoyol parası zaten yeterince acı vericiyken, dönüşte aynı yol ve köprü için 218 TL ödedim. 

Bu kadar pahalı bir köprü geçişi ve otoyol zannederim dünyanın hiçbir yerinde yok. 

Varsa da ben görmedim. 

Türkiye’de başka hiçbir şeye yapılmış böyle bir zam da yok. 

Enflasyonla mücadele, söz konusu bu yap işlet yollar ve köprüler olduğu zaman belli ki geçerli değil. 

Üstelik Kazık duble. 

Kendimi bu kadar “Keriz” hissettiğim başka bir olay hayatımda yaşamadım.
"  demişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum