Bakanlık ve TOKİ’den bazı firmalara ihale...

Bakanlık ve TOKİ'den bazı firmalara ihale yasağı getirildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından bazı firmaların ihalelere katılmasını yasaklayan kararı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanlık ve TOKİ'den bazı firmalara ihale yasağı getirildi
Editor: Hakan A.
30 Kasım 2018 - 09:52

Türkiye genelinde iş yapan bazı müteahhit firmalara ilişkin ihale yasağı getirildi. Konuyla ilgili ayrıntılar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 30 Kasım 2018 - İstanbul


Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde ihalelerde iş alarak yükümlülüklerini yerine getiremeyen firmalara karşı ihale yasağı getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda alınan kararlar doğrultusunda yükümlülüklerini yerine getirmeyen bazı firmalara ilişkin ihale yasakları getiriliyor.

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan son kararlar doğrultusunda bir firma için ihale yasağı kaldırılma kararı verilirken, bazı firmalar için ise ihaleye katılma yasağı getirildi.

İşte Bakanlık ve TOKİ tarafından uygulanan ihale yasaklarına ilişkin son bilgiler.

Bakanlık ve TOKİ'nin ihale yasağı getirdiği firma bilgileri için tıklayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen karar ile ihaleye katılma yasağı kaldırılan firmaya ilişkin ayrıntılar için tıklayın.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğün tarafındna verilen karar kapsamında ihale yasağı uygulanacak firmaların listesi için tıklayın.

Dün yayımlanan bir başka kararla çok sayıda yapı denetim firmasına cezai yaptırımlar uygulanmıştı. Yapı Denetim Firmalarına Bakanlık yetki iptali cezası yağdırdı haberin ayrıntıları için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum