Bakanlıktan `3. Havalimanı ölümlerine`...

Bakanlıktan `3. Havalimanı ölümlerine` ilişkin flaş açıklama

Yapımı büyük bir hızla devam eden 3`üncü Havalimanı İnşaat çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, son günlerde basında çıkan ölüm haberlerine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, 3. Havalimanı projesinde şimdiye kadar yaşanan ölümlü kazalara ilişkin açıklamada bulundu. İşte açıklanan resmi rakamlar.

Bakanlıktan `3. Havalimanı ölümlerine` ilişkin flaş açıklama
Editor: Hakan A.
13 Şubat 2018 - 20:16

Türkiye'nin dev projelerinden biri olan ve inşaat çalışmaları büyük bir hızla süren 3. Havalimanı İnşaatı ile alakalı geri sayım devam ediyor. 30 Binden fazla kişinin çalıştığı şantiye alanında hummalı çalışmaların sürdüğü, 29 Ekim tarihinde açılışa yetiştirileceği bildirildi. Diğer taraftan son günlerde bazı basın mecralarında yer alan "3'üncü Havalimanı İnşaatında 400 işçi öldü" haberlerine ilişkin son dakika açıklaması Bakanlık tarafından yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Şubat 2018 - İstanbul

İstanbul'un Yeni Havalimanı (3. Havalimanı) projesinde inşaat tüm hızıyla sürerken, son günlerde ortaya atılan ölüm haberlerine ilişkin Bakanlık tarafından cevap geldi. Bazı basın yayın mecralarında gündeme taşınan 3. havalimanı inşaatında 400 işçinin hayatını kaybettiği iddiaları nedeniyle son dakika açıklaması yapıldı.

Konuyla alakalı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, “İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi’”nin yürüttüğü 3. Havalimanı İnşaatında, çalışmaların başladığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 emekçimiz hayatını kaybetmiştir.

İlgili projenin başladığı tarihten itibaren görevlendirilen Bakanlığımız İş Müfettişleri, 3,5 milyon metrekare büyüklüğünde ve 30 bini aşkın çalışan bulunan inşaat sahasında denetim faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum