Bakanlıktan ihalelere katılma yasağı kararı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca çok sayıda firma için ihalelere katılmama yasağına yeni firmalar eklendi.

Bakanlıktan ihalelere katılma yasağı kararı
Editor: Hakan A.
01 Aralık 2018 - 08:52

Türkiye genelinde Bakanlık ihalelerinden iş alan bazı firmalara yasaklama getirildi. Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda çok sayıda firmanın ihaleye katılmasını yasaklayan ayrıntılar paylaşıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) ülke genelinde iş yapan pek çok firmaya yönelik denetim çalışmaları kapsamında ihalelerden men kararları aldı. 

Bakanlık kararı ile çok sayıda firma için verilen ihalelere katılmama yasaklarına ilişkin detaylar 1 Aralık tarihli Resmi Gazete ile duyuruldu. İhale yasağı konulan firma ve firma sahiplerine ilişkin Bakanlık tarafından açıklanan isimler ve listeler altta verilen bağlantılarda yer almaktadır. Bağlantılar ilgili Resmi Gazete ve haberlere gitmektedir.

Konuyla ilgili ilanda adı ve firmaları geçen firmaların detaylarını görmek için tıklayın.

Her yeni gün ihalelere katılma yasakları veyetki iptallerine ilişkin firma detaylarını açıklanan Bakanlık tarafından geçtiğimiz haftada çok sayıda firma için yasaklama kararları alınmıştı. Bakanlık ve TOKİ'den bazı firmalara ihale yasağı getirildi haberinin ayrıntıları için tıklayın.

Bir diğer haber ise; Yapı Denetim Firmalarına Bakanlık yetki iptali cezası yağdırdı! Ayrıntılarını görmek için tıklayın.

27  Kasım 2018 tarihli Bakanlık'tan yeni "İhalelere katılma yasağı" listesi için tıklayın.