Reklamı Geç
Balat’ta kaldırımda uyuyan Suriyeli Suad için Bakanlık devrede

Balat'ta kaldırımda uyuyan Suriyeli Suad için Bakanlık devrede

Balat'ta geçimini mendil satarak sağlayan 5 yaşındaki Suriyeli Suad'ın kaldırımda uyuyan hali yürekleri burkmuştu, küçük kız ve kardeşleri için şimdi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti.

05 Kasım 2016 - 07:49

İstanbul Balat'ta mendil satan 5 yaşında Suriyeli küçük kız çocuğu ve kardeşlerinin dramı yürekleri burkmuştu. Trafiğin en yoğun olduğu sırada kaldırım taşına kafasını koyarak uyuyan küçük kız çocuğunun kimliği ortaya çıkarken, Bakanlığı'da harekete geçirdi.

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre, Suriyelilerin dram dolu yaşam öykülerine bir yenisi daha eklenirken, Bakanlık yetkilileri Balat'ta hafızalara kazınan kaldırımda uyuyan küçük kızın görüntüleri ses getirdi. Ev kiralarını ödeyebilmek, geçimerini yağlayabilmek için 5 yaşında olan Suriyeli Suad ve kuzeni ile birlikte ışıklarda mendil satarak yaşamını sağlamaya çalışırken, yorgunluktan kaldırıma kafasını dayayarak uyumasının görüntüleri Türk halkının yüreğini dağlamıştı.

Medyada çıkan haberler sonrası Fatih Belediyesi, Kaymakamlık ve Bakanlık harekete geçti. Suriyeli, Suad ve ailesine yardımlarda bulunan Kaymakamlık ve Belediye yetkililerin yanı sıra,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri 5 yaşındaki Suad ve ailesi hakkında bilgiler alarak gerekli yardımların yapılabilmesi adına harekete geçtiği gelen haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..