Balıkesir Bandırma'da icradan satılık dev tarım arazisi

Balıkesir'de Bandırma ilçesinde yatırımcıyı cezbeden dev tarım arazisi için düzenlenecek icradan satış yöntemi ile alakalı tüm ayrıntılar belli oldu.

Balıkesir Bandırma'da icradan satılık dev tarım arazisi
Editör: Hakan A.
23 Aralık 2020 - 15:44 - Güncelleme: 23 Aralık 2020 - 15:45
Arsa yatırımlarının revaçta olduğu şu koronavirüs döneminde yatırımcılar için cazip bir arsa satış ihalesi düzenlenecek. Arsa yatırımcılarının merakla takip ettikleri icradan satış ihalesine bir yenisi Balıkesir'de yapılacak. Balıkesir ilinde yatırımlık tarım arazisi için geri sayım başladı Mahkeme tarafından icra yöntemiyle satışa çıkarılan dev tarım arazisi ilanının ayrıntıları belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Aralık 2020 - İstanbul 


Türkiye genelinde tarım arazilerinin önemi özellikle pandemi sürecinde kat be kat artarken, çok sayıda yatırımcı yeni tarım arazileri satın almak için harekete geçti. Ülkenin çeşitli illerinde yatırıma uygun tarım arazilerine devlet tarafından oldukça büyük teşvik ve hibe paketleri veriliyor. Bu kapsamda yatırımını araziye yapmak isteyenler için Balıkesir'de kaçırılmayacak yeni bir fırsat ilanı yayınlandı.

Türkiye'nin yatırım üssü illerinden biri olan, tarım alanında büyük arazilere sahip ili Balıkesir'de fırsat niteliğinde yeni bir arazi satışı için geri sayım başladı. Özellikle tarım arazileri ile ilgilenen yatırımcılar için cazip ve avantajlı olabilecek bir satış icra yöntemiyle ihale edilecek. Alacakların tahsili konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle haciz işlemi başlatılan dev arazi, mahkeme kararı ile icradan satılacak. Peki satışa sunulan arazi ne kadar büyük, fiyatı ne kadar? İşte ihale ilanına dair son dakika bilgileri ve tüm ihale detayları.


İKİ İHALE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Balıkesir İl, Bandırma İlçe, Beyköy Mahallesi, 110 Ada, 2 Parsel (Eski 137 Parsel) sayılı taşınma tarla vasfında olup, kuru tarım arazisi niteliğinde olan tarım arazisi iki ihale ile satışa çıkarıldı. Arazi üzerinde Sulama yapılmamaktadır. Bütün yönleri şahıs arazileri ile çevrilidir. Üzerinde değer artırıcı herhangi bir yapı vb. unsur bulunmamaktadır. Eğimi %3 civarındadır. Orta derin toprak derinliğinde kumlu-tınlı toprak yapısındadır. Buğday, arpa, nohut, kavun, ayçiçeği, kanola vb. ürünlerin yetiştiriciliğine uygundur. Keşif tarihi itibarı ile güzlük buğday ekili vaziyettedir. Mahalle merkezine yaklaşık 1400 metre mesafededir. Bandırma-Çanakkale karayoluna yaklaşık 170 metre mesafede konumlu olan dev arazi için ilk satış ihalesi 12 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. Satış yapılamaması durumunda ise ikinci ihale tarihi 16 Mart 2021 olarak açıklandı. Açık satış yöntemiyle icrada satışı yapılacak olan tarım arazisinin ilk ihalede satışı için belirlenen muhammen bedeli 3 Milyon 657 Bin TL olarak açıklandı. Bu rakamdan satılamaması durumunda ikinci ihalede çok daha düşük bir bedelle satılacak.

balıkesir bandırma icradan satılık tarım arazisi
  • Yüzölçümü: 149.243,37 m2
  • İmar Durumu: 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Plan sınırında, Tarımsal Alan ve Tren yolu alanında, Belediyemiz idari sınırları içerisindedir, ancak taşınmazın bulunduğu alanda kesinleşmiş 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmamaktadır.
  • Kıymeti : 3.657.954,99 TL.
  • KDV Oranı : %18
  • Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
  • 1. Satış Günü : 12/02/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
  • 2. Satış Günü : 16/03/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
  • Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Yanı Avukatlar İş Merk. 600 Evler Mah. 1217 Sok. No:1 BANDIRMA / BALIKESİR

İCRADAN SATILIK TARIM ARAZİSİ İLANI

Arsa yatırımcıları için önemli olan Balıkesir'deki tarım arazisi satışına dair çok daha fazla bilgi edinmek isteyenler şimdiden merakla detayları öğrenmek istiyor. Haberimizde yer alan bilgiler emlakpencerem.com editörü tarafından özel olarak hazırlanmış bir haberdir. Haberin izinli veya izinsiz kullanımından doğacak tüm yasal haklarımız saklı tutulmaktadır. Haberi kopya ederek kullanan tüm siteler hakkında gerekli yasal işlemler hızla yapılacaktır.


Balıkesir Bandırma ilçesinde 149 bin metrekare büyüklüğünde olan tarım imarlı arsa 12 ocak 2021 tarihinde düzenlenecek olan icra satışında 3 Milyon 657 Bin TL muhammen bedelle satılacaktır. İhale ile alakalı tüm ayrıntılar devletin resmi kurumundan buradan öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum