Balıkesir Bandırma'da sanayi imarlı arsa 3 Milyona Milli Emlak'tan satılık

Balıkesir ilinde arsa satın almak isteyenler için Milli Emlak fırsatlarına bir yenisi eklendi.

Balıkesir Bandırma'da sanayi imarlı arsa 3 Milyona Milli Emlak'tan satılık
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2020 - 15:44
Sanayi imarlı arsa yatırımı için Balıkesir ilinde yer arayanları yakından ilgilendiren gelişme. Milli Emlak, Bandırma'da sanayi imarlı arsa satışı için ihale açtığını duyurdu. Milli Emlak arsa satış ihalesine dair ayrıntılar ise Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 12 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ilinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne bağlı il ve ilçe teşkilatları arsa satış ihaleleri ile gayrimenkul satışları gerçekleştiriyor. Yatırımcının iştahını kabartan Milli Emlak arsa ihalesine bir yenisi Balıkesir ilinde eklendi. Peki Balıkesir'de satışa çıkacak gayrimenkul ve ihale şartlarına ilişkin ayrıntılar neler, işte Milli Emlak'ın satacağı o arsaya dair bilgiler...

TAŞINMAZ SATILACAKTIR

Balıkesir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden (Bandırma Milli Emlak Müdürlüğü): Aşağıda TABLO-I’de belirtilen mülkiyeti Hazineye ait taşınmazın satışı yapılacaktır.

TABLO-I ’de yazılı taşınmaz satışı 2886 sayılı Kanunun 45 inci maddesi gereğince AÇIK TEKLİF USULÜ ile Bandırma Hükümet Konağı Toplantı Salonunda toplanacak komisyon huzurunda yapılacaktır.

4706 Sayılı Kanun gereğince, Hazine tarafından yapılan taşınmaz satış işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan (KDV, karar pulu, tapu harcı) müstesnadır.
Taşınmazın satış bedelinin 1/4'ü peşin, kalanı en fazla 2 (iki) yılda eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanuni faizi ile birlikte ödenebilir.

Satışı yapılan taşınmaz satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 (beş) yıl süreyle Emlak Vergisine tabi değildir.

milli emlak balıkesir bandırma satılık arsa

YORUMLAR

  • 0 Yorum