Balıkesir'de 3 bölge için kritik karar alındı

Balıkesir ilinde Marmara ilçesinde bazı alanlar için doğal sit alanı kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesine karar verildi. İşte 3 farklı alan için ilan edilen doğal koruma alanlarına ilişkin yerlerin listesi.

Balıkesir'de 3 bölge için kritik karar alındı
Editör: Hakan A.
03 Şubat 2021 - 08:31
Türkiye'nin doğal sit alanlarının korunması çerçevesinde korunacak alanların yeniden belirlenmesi sürüyor. Balıkesir ilinde Marmara ilçesinde 3 farklı bölge için kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesine karar verildi. Peki Balıkesir'e bağlı Marmara ilçesinde doğal sit alanı kesin korunacak alanlar nereler? İşte krokisi ile birlikte alınan kararın ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Şubat 2021 - İstanbul 


Doğal sit alanları ile korunması gereken, gelecek nesillere taşınacak önemli alanlar hakkında yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Türkiye genelinde önemli illerde yürütülen ve alınan kararlara bir yenisi eklendi. Kayseri ilinde iki farklı bölgenin korunması amacıyla flaş karar alındı. Alınan Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamında ilan edilen yeni alanlara dair bilgiler bugün Resmi Gazete ile duyuruldu.

Türkiye'de kesin korunacak doğal sit alanları ile alakalı olarak son karar Balıkesir ilinde yer alan bazı alanlar için alındı. İlgili karar kapsamında Balıkesir ilinde Marmara ilçesi sınırıları içerisinde yer alan bazı alanların tescil edildiği yeni kararlar açıklandı.

–– Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Marmara Kayalıkları Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Sınır ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3478)

Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Marmara Kayalıkları Doğal Sit Alanının Koruma Statüsü

–– Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Marmara Adası Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Sınır ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3479)

Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Marmara Adası Doğal Sit Alanının Koruma Statüsü

–– Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Eşek Adası Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Sınır ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3480)

Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Eşek Adası Doğal Sit Alanının Koruma Statüsü

–– Balıkesir İlinde Yapılacak Olan Bor Karbür Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Ekli Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3482)

YORUMLAR

  • 0 Yorum