Balıkesir'de Ayvalık ve Marmara'da bazı Doğal Sit alanları için flaş karar

Balıkesir iline bağlı Ayvalık ve Marmara ilçe sınırlarında yer alan Çiçek Adası ile, Büyük İstavri Mevkii Doğal Sit Alanları hakkında bakanlık önemli bir karar aldı.

Balıkesir'de Ayvalık ve Marmara'da bazı Doğal Sit alanları için flaş karar
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2020 - 08:27 - Güncelleme: 22 Kasım 2020 - 20:13
Bakanlık tarafından, Balıkesir ilinde Marmara ve Ayvalık ilçelerinde iki farklı alanı nitelikli doğal koruma alanı olarak tescil edildi. İşte Resmi Gazete'de açıklanan o yerler.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devame diyor. Bu kapsamda Balıkesir Ayvalık'taki Çiçek Adası Doğal Sit Alanı ile alakalı önemli bir karar bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

Konuyla ilgili yayınlanan ilanda, Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Çiçek Adası Doğal Sit Alanı aşağıda haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242128 sayılı Olur'u ile Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildi.ÇANAKKALE'DE GAYRİMENKUL FİYATLARI ANORMAL ARTTI!

İşte Nitelikli Doğal Sit Alanı ilan edilen yerler;

balıkesir ayvalık çiçek adası doğal nitelikli koruma alanı tescil edildi


Diğer taraftan Bakanlık, Balıkesir, Marmara İlçesi, Büyük İstavri Mevkii Doğal Sit Alanı aşağıda haritada belirtildiği gibi Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak ilan edildi.

Balıkesir marmara ilçesi Büyük İstavri Mevkii Doğal Sit Alanı kesin koruma alani ilanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum