Balıkesir Edremit'te bazı alanlar hakkında kritik karar alındı

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan Balıkesir Edremit ilçesinde bulunan bazı alanlar hakkında alınan kararın ayrıntıları belli oldu.

Balıkesir Edremit'te bazı alanlar hakkında kritik karar alındı
Editör: Hakan A.
01 Şubat 2021 - 08:28
Türkiye'nin tamamında korunacak alanlar listesini yükseltmeye devam eden Bakanlık bu kez Balıkesir iline bağlı Edremit ilçesinde korunacak alanlar listesine yenisini eklendi. Bakanlık tarafındna alınan son dakika karar kapsamında Balıkesir Edremit ilçesinde bazı alanların Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Şubat 2021 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, ülke genelinde pek çok alan için önemli korunacak alanları tespit ettiği çalışmalar sürüyor. Kritik bölgeler için flaş kararla korunması, gelecek nesillere taşınması için çalışmalar yürüten Bakanlık, Balıkesir ili Edremit  ilçesi sınırları içerisinde bazı alanlar hakkında aldığı yeni kararını açıkladı. 

Konuyla alakalı olarak bugün Resmi Gazete'de yer alan duyuruda, Balıkesir'de bazı alanların statüsü yeniden tescil edilmiş oldu.

Yapılan duyuruda, Balıkesir ili, Edremit ilçesi, Altınoluk Mahallesi 995 Ada  2 Parsel Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 22.01.2021 tarih ve 146255 sayılı oluru ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi.

İşte Balıkesir Edremit ilçesini yakından ilgilendiren karara dair etkilenecek alanların krokisi.

Balıkesir Edremit ilçesi altınoluk hakkında laınan bakanlık kararı

YORUMLAR

  • 0 Yorum