Bank of America, ABD ekonomisinin resesyona girdiğini ilan etti

Koronavirüs salgını nedeniyle Dünya zor günler geçirmeye devam ederken, günün son dakika gelişmesi Amerika'dan geldi. Bank of America, ABD ekonomisinin resesyona girdiğini duyurdu.

Bank of America, ABD ekonomisinin resesyona girdiğini ilan etti
Editör: Hakan A.
20 Mart 2020 - 15:59 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 16:24
Dünya, koronavirüs salgını ile boğuşmaya devam ederken, resesyon tehlikesi ile de mücadele var. Dünya ülkelerinde beklenen korkulardan biri de resesyon korkusu olmuş durumda. Amerika için konuşulan resesyon gerçek oluyur. Bank of America, ABD ekonomisinin resesyona girdiğini ilan etti.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 20 Mart 2020 - İstanbul


Dünya üzerinde ülkeleri esir almış durumda olan CoronaViru (Covid 19 - Koronavirüs) salgını nedeniyle, ekonomiler resesyon tehlikesi ile sallanıyor. İlk haber ise Amerika'dan geldi. Bank of America, ABD ekonomisi hakkında resesyon ilan ettiğini müşterilerine iletti.

Bank of America, 19 Mart 2020 Perşembe günü yatırımcıları, koronavirüs kaynaklı bir durgunluğun artık önlenemeyeceği konusunda uyarırda bulunduğu kaydedildi. Bank of America diyor ki; zaten durgunluk var, ‘İşler kaybedilecek, servetler yok olacak’ 

Bank of America, Perşembe günü müşterilerine ilk kez açıkladı. “Ekonominin resesyona girdiğini resmen ilan ediyoruz ... ” dedi. Ekonominin ikinci çeyrekte % 12 oranında küçülmesi bekleniyor. Tüm yıl için GSYİH’nın % 0,8 oranında daralacağı ifade ediliyor. İşsizlik oranının neredeyse iki katına çıkması beklenirken, ikinci çeyreğin her ayında yaklaşık 3,5 milyon kişinin işini kaybedebileceği iddia ediliyor.

Resesyon nedir?

Ülke ekonomileri neden resesyona girer?Kaynak: cnbc.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum