Bankada unuttuğunuz bir hesabınız varsa dikkat! "Zaman Aşımı" için geri sayım başladı...

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve diğer bankalarda hesabı bulunan, içerisinde parası olan ve unutulan hesaplar için zaman aşımı süreci işlemeye başladı. Tek tıkla TMSF'ye devredilecek hesaplar ve bu hesaplarda paranız var mı yok mu öğrenebilirsiniz.

Bankada unuttuğunuz bir hesabınız varsa dikkat! "Zaman Aşımı" için geri sayım başladı...
Editör: Hakan A.
09 Şubat 2021 - 19:11
Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm bankalarda hesap sahiplerini yakından ilgilendiren zaman aşımı uyarısı bankalar aracılığı ile tek tek yapılmaya başlandı. Unuttuğunuz hesabınız ve bu hesapta para olabilir! TMSF'ye devredilecek hesap ve paraları sorgulama ekranı haberimizde.

Bankalarda hesabı bulunan milyonları yakından ilgilendiren zaman aşımı haberinin ayrıntıları belli oldu. Kamu bankaları Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank başta olmak üzere pek çok bankada hesabı bulunan, bu hesaplarda para bulunduran herkes için kritik geri sayım başladı.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 9 Şubat 2021 - İstanbul

Sıkça banka değiştiren, her hesaba ufak tefek de olsa para yatıran ve aradan geçen zaman içerisinde unutulan hesaplar için Zaman Aşımı süreci resmen başladı. Kamu ve özel bankalarda hesap sahipleri için hesaplarında unutulan paraların her kuruşu TMSF'ye aktarılacak. Yapılması gereken ise oldukça basit...BANKALA HESAPLARINIZDA PARANIZ OLABİLİR

Genellikle yeni bir iş kurarken, veya kısa süreli ihtiyaçlar nedeniyle açılan banka hesapları sık kullanılmadığı süreçte unutulabiliyor. Milyonlarca banka hesabında biriken paralar ise zaman aşımına uğrarken, vatandaşın unuttuğu bu paralar TMSF'ye aktarılmaktadır. Bu kapsamda Bankaların zaman aşımı süreci 2020 ve 2021 yılları için resmen başlamış durumda. izinde bankalarda unuttuğunuz hesabınız ve bu hesapta ise paranız olabilir!


HALKBANK HESAP SAHİPLERİNİN DİKKATİNE!

Halkbank nezdinde zaman aşımına uğrayacak her türlü emanet ve alacaklara ilişkin hesap sahiplerini bilgilendirmek amacıyla ilan verildi.

İlgili hesap sahiplerinin 15 Haziran 2021 tarihine kadar Bankaya başvurmaları gerekmektedir.

ZİRAAT BANKASI HESABINIZDA PARA UNUTMUŞ OLABİLİRSİNİZ!


Ziraat Bankası nezdinde zaman aşımına uğrayacak mevduat ve emanetler hakkında hesap sahiplerini bilgilendirmek amacıyla ilan verildi. Ziraat Bankası nezdindeki hesap sahipleri15 Haziran 2021 tarihi mesai saati bitimine kadar Banka Şubelerine başvurmalıdır.

Hesap sahipleri tarafından aranmayan, mevduat, emanet ve alacaklar Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesi gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek.

Listede bulunan mudilerimizin en geç 15 Haziran 2021 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.


tmsf ye devredilecek banka hesabı ve içerisinde para var mı sorgulama ekranı

BANKADA UNUTTUĞUNUZ HESAPTA PARA VAR MI, YOK MU NASIL ÖĞRENİLİR?

TMSF zaman aşımı sorgulama ekranına nasıl erişebilirsiniz? Özel veya kamu bankalarında daha önce açmış olduğunuz hesap içerisinde para var mı, yok mu nasıl öğrenilebilir sorusunun yanıtı ise oldukça basit. turkiye gov.tr üzerinden online olarak banka hesap numaranız üzerinden hesabınızda para var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Bunun için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığı Bu Yıl TMSF’ye Devredilecek Hesaplara İlişkin Sorgulama ekranına tıklayıp giriş yaparak sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum