Reklamı Geç
Bankada unutulan paralar 115 milyon TL’yi geçti

Bankada unutulan paralar 115 milyon TL’yi geçti

Vatandaş parasını bankalarda ve sigortalarda unutmaya devam ediyor. 115 milyon TL’yi bankalarda unuttu. Peki bu paralar nasıl geri alınacak? Param var mı diye nereden kontrol edebilirim işte cevaplar...

12 Haziran 2017 - 09:02

Türk vatandaşları unutkanlığı banka hesaplarında unutuyur. Zaman içinde kullanılmayan hesaplarda unutulan paralar  büyük rakamlara ulaşıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Haziran 2017 - İstanbul

On binlerce vatandaş Bankalarda açtıkları hesaplarında 115, sigorta şirketlerinde 42 milyon TL unuttu. Paralar, 15 Haziran’a kadar alınmazlarsa Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna "TMSF" devredilmesi için işlemler başlayacak.

On binlerce vatandaş Banka hesaplarındaki paralarını çekmeyi unutan ya da alacağını sigorta şirketlerinde bırakanlar için sona gelindi. Banka ve sigorta şirketlerinden, 15 Haziran 2017 tarihine kadar unutulmuş olan meblağı tahsil edemeyen vatandaşların parası ya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu hesaplarına veya Güvence Hesabı’na devredilecekği ifade ediliyor.

Şimdiye kadar 528 bin 876’sı bankada, 125 bin 885’i de sigortada olmak üzere, parasını unutan 654 bin 761 kişi bulunuyor. Bu kişiler yaklaşık 115 milyon lirayı bankalarda, 42 milyon lirayı sigorta şirketlerinde unuttu. 

Bankada unutulan paralar nereden nasıl kontrol edilir?

Geçmişe yönelik banka hesaplarında unutulan paraların kontrolünü yapmak, hesabınızda para unutup unutmadığınızı alttan öğrenebilirsiniz.

http://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/Info.aspx

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..