Bankalar alarm sonrası tek tek açıkladı! Kamu ve özel bankalarda mesai saatleri değişti...

Bankalar radikal bir karar alarak mesai saat değişikliklerini peş peşe açıklamaya başlarken, kamu ve özel bankalar müşterilerini uyardı. İşte bankaların değişen yeni mesai saatleri ve değişiklik nedeni.

Bankalar alarm sonrası tek tek açıkladı! Kamu ve özel bankalarda mesai saatleri değişti...
Editör: Hakan A.
15 Kasım 2020 - 23:10
Türkiye genelinde özellikle İstanbul'da hızla artan vaka sayıları nedeniyle peş peşe mesai düzenlemesine gitmeye başladı. Tüm bankalar art arda mesai açıklamasında bulunarak alarm seviyesini yükseltti. Pazartesi bankada işi olanlar bu habere dikkat! Yarın itibarıyla başlıyor...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 15 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul ve pek çok ilde artan koronavirüs vaka sayısı, virüste 2 alarm dönemi başlatmak üzere. İstanbul'da pek çok ilçede önemli koronavirüs önlemleri alınırken, yurt genelinde kamu ve diğer sektörlerde mesai saatlerinde oynamalar yapıldı. Pandemi döneminde olduğu gibi bankalardan radikal karar çıktı. Pazartesi haftanın ilk iş sabahında bankaya gidecekler için önemli uyarı geldi. Yarından itibaren farklı mesai çalışma saatleri başlıyor.

KAMU BANKALARI MESAQİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

Türkiye'nin en büyük kamu bankaları koronavirüs önlemleri çerçevesinde yarından itibaren geçerli olmak üzere mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nda Pazartesi günü işi olanlar mesai saatlerini göz önünde bulundurarak işlem yapmaya gitmeli. Yapılan açıklamalarda bankaların mesai saatleri sabah ve akşam olmak üzere değiştirildi. 3 Kamu bankasında mesai sabah saat 09:00'da başlayacak ve 17:00'da sona erecek.

ÖZEL BANKALAR PEŞ PEŞE MESAİ SAATLERİNİ AÇIKLADI

Kamu bankaları dışında farklı mesai saatleri uygulamaya başlayan çok sayıda özel banka değişikliklerini intyernet siteleri üzerinden müşterilerine duyurmaya devam ediyor. Pazartesi günü Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank şubelerine gidecekler için mesai sabah saat 10:00'da başlayacak ve akşam 17:00'da mesai sona erecek. Bu saatler arasında bankalar öğle tatiline ise 12:30 ila 13:30 arasında çıkacaklar. Vatandaşların bankaları kullanırken bu saatlere uyması konusunda her banka müşterilerine bildirimde bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum