Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi tam kapasite resmen açıldı

Geçtiğimiz haftalarda ilk etabı hızla devreye alınan Türkiye'nin dev Şehir Hastanesi'nin tamamı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Açılış Töreni gerçekleştirildi.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi tam kapasite resmen açıldı
Editör: Hakan A.
21 Mayıs 2020 - 13:58
Türkiye sağlık alanlarında gerçekleştirdiği dev projeler ile yatırımlarını arttırarak sürdürmeye devam ediyor. Dünya sağlık sistemi Koronavirüs salgınında adeta çökme noktasına gelirken, örnek şehir hastaneleri, sağlık çalışanları ve ekipman desteği ile Türkiye önemli bir sınav verdi. Dünya üzerinde sağlık sistemine yatırımlar dururken, Türkiye ise vatandaşına daha iyi hizmet vermek amacıyla yatırımlarını arttırarak devam ettirdi. Geçtiğimiz haftalarda ilk etabı tamamlanan Başakşehir Şehir Hastaneis 8 bölümü ile birlikte Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak tam kapasite faaleyete geçirecek dev açılış gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Mayıs 2020 - İstanbul


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin telekonferansla katıldığı törenle hizmete açılıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  Sağlık turizminde önde olan hemen her ülkeden daha iyi bir altyapıya sahibiz.

Japonya Başbakanı Abe: 'Sağlığı simgeleyen çam ve Japonya'nın sembolü sakuranın ismini taşıyan hastanenin İstanbul halkına sağlık getirmesini dilerim. Bu zor günler Türk hükümeti ve Türk halkının Sayın Erdoğan'ın güçlü liderliği altında koronavirüsle mücadele etmek için seferber olduklarına gönülden saygı duyuyorum. Korona ile mücadelede uluslararası işbirliği önemli. İlişkileri geliştirmek için birlikte çalışacağız. Sağlığı simgeleyen çam ve Japonya'nın sembolü sakuranın ismini taşıyan hastanenin İstanbul halkına sağlık getirmesini dilerim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin de telekonferansla katıldığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Bugün köklü ve çok boyutlu Türk-Japon dostluğuna yeni bir halka daha ekliyoruz. Sağlık sistemlerinin çöktüğü kamu düzenlerinin yara aldığı bir dönemde Türkiye ve Japonya örnek bir başarı sergiliyor.

İstanbul aynı zamanda uluslararası bir sağlık merkezi durumuna gelmiştir.

Geçmişte Japonya ile farklı projelerde ortaklık yaptık. Bugün Türk-Japon dostluğuna yeni bir halka ekliyoruz
Raptiyeİmkanlarıyla İstanbul'un gurur abidelerinden biri olacak bir eseri ülkemize kazandırdık. Çevre ve enerji dostu olan hastanemiz kamu-özel ortaklığının en güzel örneklerinden biridir.

(Kovid-19 salgını) Normalleşmeyle ilgili adımları atarken tedbirleri de asla elden bırakmıyoruz. Dün itibarıyla günlük vaka sayımızı binin altına düşürdük. Şu ana kadar 80'i aşkın ülkeye her türlü bu noktada ürünlerimizi gönderdik ve hala da göndermeye devam ediyoruz. Sağlık sistemlerinin çöktüğü kamu düzenlerinin yara aldığı bir dönemde Türkiye ve Japonya örnek bir başarı sergiliyor.

Sağlık sistemimizin gücüne güç katacak,Avrupa’nın en büyük hastanesi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanemiz ülkemize ve milletimize hayırlı olsun!'

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi resmen açıldı

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum