Başakşehir Kayabaşı Kura Çekimi Yarın Yapılacak

TOKİ 50 bin sosyal konut satışı kapsamında başvuru yapan İstanbul projeleri için yarından itibaren kura çekilişleri başlıyor. TOKİ İstanbul projeleri arasında ilk kura çekimi Başakşehir Kayabaşı projesi için yapılacak. Başvuru sahiplerinin heyecanla beklediği kura çekiminin detayları haberimizde..

Başakşehir Kayabaşı Kura Çekimi Yarın Yapılacak
Editör: Hakan A.
25 Haziran 2019 - 22:33 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 - 22:37

TOKİ İstanbul kura çekilişleri yarından itibaren başlıyor. TOKİ İstanbul konutları için başvuru yapanlar arasında talihliler belli olacak. TOKİ İstanbul projeleri için nerede ve hangi tarihlerde çekiliş yapılacak.

Türkiye genelinde TOKİ 2019 yılında 50 bin sosyal konut için başvurular geçtiğimiz Nisan ayına kadar yapıldı. Toplamda 637 bin kişi 50 bin konut için başvuru yaptı. Mayıs ayından itibaren ise talihliler yapılan çekilişle belirlenmeye başladı.

TOKİ İstanbul projeleri için yaklaşık 300  bin başvuru yapıldı. Binlerce başvuru sahibi yarından itibaren yapılacak kura çekilişleri için büyük heyecan yaşamaya şimdiden başladı.

İstanbul'da ilk kura çekilişi TOKİ Başakşehir projesi için yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul programı kapsamında yarın yapılacak kura çekilişine katılacak.

TOKİ İstanbul projeleri tarih ve çekiliş yerleri listesi

TOKİ Başakşehir Kayabaşı (2+1) projesi. Toplamda 2.338 adet konut için 26 haziran (yarın) Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi -Fatih İstanbul adresinde saat 10:00 da noter huzurunda çekiliş yapılacak. Adı çıkan talihliler isimlerini toki.gov.tr adresinden de öğrenebilecekler.

TOKİ Başakşehir Kayabaşı (3+1) projesi. Toplamda 2.129 adet konut için 27 haziran  Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi -Fatih İstanbul adresinde noter huzurunda saat 10:00'da çekiliş yapılacak. Adı çıkan talihliler isimlerini toki.gov.tr adresinden de öğrenebilecekler.

TOKİ Silivri projesi. Toplamda 685 konut konut için 28 haziran  Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi - Başakşehir İstanbul adresinde noter huzurunda saat 10:00'da çekiliş yapılacak. Adı çıkan talihliler isimlerini toki.gov.tr adresinden de öğrenebilecekler.

TOKİ Tuzla projesi. Toplamda 500 konut konut için 01 Temmuz 2019  Haldun Alagaş Spor Kompleksi Ümraniye İstanbul adresinde noter huzurunda saat 10:00'da çekiliş yapılacak. Adı çıkan talihliler isimlerini toki.gov.tr adresinden de öğrenebilecekler.

TOKİ Başakşehir Ayazma /Hoşdere projesi. Toplamda 311/337 konut konut için 02 Temmuz 2019 Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi - Başakşehir  İstanbul adresinde noter huzurunda saat 10:00'da çekiliş yapılacak. Adı çıkan talihliler isimlerini toki.gov.tr adresinden de öğrenebilecekler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum