Başakşehir Şehir Hastanesi resmen açıldı!

Yollarının yapılmaması nedeniyle büyük tepki çeken, Koronavirüs ile mücadelede önemli yol katedecek olan Avrupa'nın tek kampüs içerisinde en büyük hastanesi olan Başakşehir Şehir Hastanesi resmi olarak açıldı! Başakşehir Şehir Hastanemiz bütünüyle 15 Mayıs'ta faaliyete geçecektir.

Başakşehir Şehir Hastanesi resmen açıldı!
Editör: Hakan A.
20 Nisan 2020 - 12:48 - Güncelleme: 20 Nisan 2020 - 15:27
Başta yolları olmak üzere pek çok konuda haksız eleştrilere maruz kalan Başakşehir Şehir Hastanesi ilk etapı törenle hizmete alındı. Bugün gerçekleştirilecek açılışla birlikte koronavirüs ile mücadele kapsamında Avrupa'nın en büyük ve en yeni teknik kapasitesi en yüksek hastanesinde hastalara hizmet verilmeye başlandı. Sağlık Bakan Koca, 'Başakşehir Şehir Hastanesi Tamamı hizmete girdiğinde Avrupa'nın tek kampüste en fazla yoğun bakım kapasitesine sahip hastanesi olacaktır.' dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 20 Nisan 2020 - İstanbul

Türkiye, Avrupa'nın sağlık üssü olma yolunda sağlık alanında hamle üstüne hamle yaparken, İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi resmen açıldı... Yerli Solunum Cihazı Teslim Töreni ile birlikte Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı yapıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferansla açılışa katıldı.

Koronavirüsle mücadeleye güç katacak olan toplamda 2 bin 682 yataklı Başakşehir Şehir Hastanesi hastalarını bugün itibariyle otel konforunda ağırlamaya başlayacak. Açılış öncesi dev hastane ise havadan görüntülenirken, açılışı yapılacak A ve B blokları dışında diğer blokların yapım çalışmaları ise devam ettiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uzaktan bağlantıyla canlı yayında katıldığı Başakşehir Şehir Hastanesi resmen açıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın açılış konuşması ile başlayan Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı online açılış töreni ile gerçekleştirildi. Bakan Koca'nın anlatımı ile İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi ile ilgili rakamlarla detaylı bilgiler verdi.

3 ana bloktan oluşan şehir hastanesi 8 branş hastane olarak hizmet verecek. Tamamı hizmete girdiğinde Avrupa'nın tek kampüste hizmet veren en büyük hastanesi olacak. Başakşehir Şehir Hastanesi tam kapasite hizmete 15 Mayıs tarihinde girecektir. Kadın doğum ve çocuk hastanelerinin yataklı servislerini hizmete alıyoruz, şimdilik bu bölümleri pandemi hastanesi olarak kullanacağız. Pandemi hastaları hedeflendiği için il genelinde bulunan hastaların 112 Acil Servisi aramaları sonrasında yatışlar gerçekleştirilecek. 

Başakşehir'in ardından Sancaktepe Şehir Hastanesi'ni de devreye aldığımızda, İstanbul'un iki yakasında iki büyük sağlık üssümüz olacak.

Avrupa'nın sağlık sistemi çökerken; 1 milyon m2 inşaat alanıyla dünyanın en modern cihazlarıyla donatılmış, 2682 yataklı, günde 35 bin hastaya hizmet verebilecek, Avrupa'nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip #BaşakşehirŞehirHastanesi resmen açılmış oldu.


Modern cihazlarıyla Avrupa'nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip;
 
  • Bir milyon m2 kapalı inşaat alanı, -2682 yataklı, 
  • Günde 35 bin hastaya hizmet verebilecek, 
  • 2 bin 682 yatak
  • 8 ayrı kompleks
  • Avrupa'nın en büyük yoğun bakım kapasitesi
  • Deprem anında kesintisiz hizmet
  • Yaklaşık 10 bin kişiye kalıcı istihdam
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum