Başbakan Yıldırım`dan İmar Barışı açıklaması; `Yaptığımız bir imar affı değil`...

Başbakan Binali Yıldırım`dan İmar Barışı ile alakalı flaş açıklama, ``Yapıya, ruhsata aykırı 12 milyon yapılış veya mülkiyet problemi olan bina var. Yaptığımız bir af değil durum tespitidir.``

Başbakan Yıldırım`dan İmar Barışı açıklaması; `Yaptığımız bir imar affı değil`...
Editör: Hakan A.
28 Nisan 2018 - 08:23 - Güncelleme: 02 Mayıs 2018 - 09:01

Son günlerin en önemli konularından biri olan "İmar Barışı" ile alakalı Başbakan Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Milyonlarca yapı stoğunu ve sahiplerini ilgilendiren İmar Barışı'nda detaylar bellşi olmaya devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamalar ile gündeme gelen İmar Barışı tasarısı Meclis gündemine getirilmek için gün sayarken, önemli bir açıklama da Başbakan Yıldırım tarafından geldi.

Ortak TV yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, İmar Barışı ile alakalı sorulan sorulara cevap verdi. İmar Barışı kapsamı ve detayları hakkında konuştu.

İMAR BARIŞI KAPSAMI

İzmir'de yapıların yüzde 68'i ruhsatsız ve depreme karşı yeterli sağlamlığa sahip olmadığının altını çizen Başbakan Yıldırım, "Yapıya, ruhsata aykırı 12 milyon yapılış veya mülkiyet problemi olan bina var, veya hiç imarı yok. Kaçak yapmış ama içinde oturuyor. Bunlara yapı kayıt belgesi vereceğiz. Yaptığımız bir af değil durum tespitidir. Yapı kayıt belgesini alacak, eğer kentsel dönüşüme dahil olursa ona ciddi avantajlar da sağlanacak" dedi.

Ekonomiye değinen Başbakan Yıldırım, "Ekonomi konusunda hiçbir endişe yok. 15 yılda 191 milyar dolar yabancı yatırım gelmesini sağlayarak Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. Yabancı yatırımcı Türkiye'ye ilgisini devam ettiriyor. Türkiye 2017'de en zor şartlarda bile 11 milyar dolar yabancı yatırım aldı. Türkiye son 15 yılda 191 milyar dolar doğrudan yatırım aldı. Küresel ve yerli yatırımcı için ne fedakarlık gerekiyorsa yapacağız. Çünkü daha çok iş yerine, istihdama ihtiyacımız var, daha çok üretime ve refaha ihtiyacımız var. Her türlü iç ve dış spekülasyonlara rağmen %7,4 net büyümeyle G20 ülkeleri arasında birinci olduk. Türkiye 2018'de de büyümeye devam ediyor, devam edecek." dedi.

2018 İmar Affı ile alakalı son dakika haberleri;

Milyonlarca eve `imar barışı`

``2018 İmar Affı`` yolda!

Konut kredisi faiz oranları için `müdahale` sinyali

İNDER Başkanı Durbakayım`dan flaş`İmar Barışı` açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum