Reklamı Geç
Başbakan Yıldırım’dan ’Tasarıyı komisyona alıyoruz’...

Başbakan Yıldırım'dan 'Tasarıyı komisyona alıyoruz' açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, "(Cinsel istismar düzenlemesi) Tasarıyı komisyona alıyoruz" dedi. EKK toplantısını iptal eden Başbakan Yıldırım'dan son dakika flaş açıklamalar...

22 Kasım 2016 - 09:50

Başbakan Binali Yıldırım'ın Anklara'dan İstanbul'a geçişi esnasında Esenboğa Havaalanında gazetecilerin sorularını cevapladı. İstanbul'da gerçekleştirilecek toplantı kapsamında Ekonomi Koordinasyonu Kurulu (EKK) toplantısının iptal ederken, gündeme ve ekonomiye dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Kasım 2016 - İstanbul

EKK toplantısının iptal edildiği toplantı nedeniyle İstanbul'a hareket etmeden önce basının karşısına çıkan Başbakan Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım Atatürk Havalimanı'nda soruları yanıtladı. Son günlerin önemli gündem maddeleri hakkında konuşan Başbakan Yıldırım, "(Cinsel istismar düzenlemesi) Tasarıyı komisyona alıyoruz. Cinsel istismar düzenlemesi komisyona dönüyor!  Komisyonda tasarı yeniden görüşülecek." dedi.

Ekonomik gelişmeler ve dolarda yaşanan dalgalanmaya değinen Başbakan Yıldırım açıklamasında, "Dolar tüm dünyada değerlenmeye başladı, Türkiye'de bu durumdan etkilendi. Ancak biz Türkiye ekonomisinin gidişatını 7/24 bütün dış gelişmeleri ve olayları takip ederek, gerekli tedbirleri alıyoruz. Dünya ekonomisinde yaşanan kurlardaki dalgalanmalar bir müddet daha devam edecek. Türkiye'nin alması gereken tedbirker var, bu tedbirleri iki başlıkta yapabiliriz. Merkez Bankası tedbirleri kapsamında dalgalanmalara karşı tedbiri vardır. BUnları devreye alacaktır. Hükümet olarak yapısal ve yasal değişiklikleri hayata geçireceğiz. KOBİ'lere büyük krediler vermek için düğmeye bastık. Kredi faizlerinde mevduat daha az olacak. Gerçek ekonomiye can suyu verip destek olacak. Doğu ve güneydoğu bölgelerinde yapılan cazibe merkezlerinin dışında, yeniden yapılandırmalar, çek yasası, iflas düzenlemeleri kapsamında yapılan işler bu reformlardan bazıları. Endişeye gerek yok. Türkiye eonomisi dünya ekonomisinden daha sağlam zeminlere oturuyor. Her şey kontrol altında. CHP'nin kriz uyarısında teşekkür ediyoruz, CHP kriz uyarısı yapar. Biz gereken uyarıyı aldık, gereğini yaparız." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..