Başbakan Yıldırım, İstanbul 3. Havalimanı açılışı için...

Başbakan Yıldırım, İstanbul 3. Havalimanı açılışı için tarih verdi

Başbakan Yıldırım, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Arslan ile beraber yapımı devam eden 3. Havalimanı, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Çamlıca Camisi çalışmalarını helikopterle havadan incelemelerde bulunurken, yeni havalimanı için açılış tarihini verdi...

10 Temmuz 2017 - 11:13 - Güncelleme: 10 Temmuz 2017 - 11:19

Türkiye'nin  mega projeleri hızla devame derken, Başbakan Yıldırım ve Bakan Arslan yapımı süren projeleri havadan helikopterle inceledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Temmuz 2017 - İstanbul

Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul'da yapımı devam eden Üçüncü Havalimanı ve Küçük Çamlıca Radyo TV Kulesi projelerini havadan inceledi. 

Yapımı büyük bir hızla süren 3.Havalimanı ve Çamlıca Radyo TV kulesi gibi İstanbul'un önemli dev yatırımlarını havadan inceleyen Başbakan Yıldırım ve Bakan Arslan değerlendirmelerde bulundu. Yüzde 55'lik dilimi tamamlanan 3.Havalimanı projesini havadan gezerek incelemelerde bulunan Başbakan Yıldırım, yeni havalimanı açılışı ile alakalı olarak, "Dünyanın en büyük havalimanı inşaatını  havadan izleme, inceleme imkanı bulduk. Aşağı yukarı havaalanının silueti ortaya  çıkmış durumda. Havalimanımızın devreye girmesiyle beraber, Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya'nın havacılıkta buluşma noktası haline geliyor. Havacılıkta Dünyanın merkezi olarak bölge ve küresel ekonomiye bambaşka bir duurmkazandıracak. Önümüzdeki yılın 29 Ekim'inde tamamen bitmiş ve hizmete  alınmış olacak." ifadelerini kullandı.

Başbakan ve Bakan Arslan'ın yanı sıra İstanbul Valisi Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ta geziye eşlik etti.

3.Havalimanı ve Küçük Çamlıca Radyo TV Kulesi gezisiyle alakalı görselleri resmi twitter hesabından paylaştı.

başbakan yıldırım ve Bakan Arslan 3. Havalimanı ve Küçük Çamlıca Radyo TV Kulesi gezisi

başbakan yıldırım ve Bakan Arslan 3. Havalimanı ve Küçük Çamlıca Radyo TV Kulesi gezisi

başbakan yıldırım ve Bakan Arslan 3. Havalimanı ve Küçük Çamlıca Radyo TV Kulesi gezisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..