Başbakan Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu açılışını yaptı

İstanbul için büyük önem taşıyan Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy açılışını yapan Başbakan Binali Yıldırım sert sözlerle, Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşü ile alakalı konuştu.

Başbakan Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu açılışını yaptı
Editör: Hakan A.
04 Temmuz 2017 - 13:31

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy kesimi trafiğe törenle açıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Temmuz 2017 - İstanbul

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy otoyolu bugünden itibaren trafik akışı sağlanmaya başlandı. Köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirli yerler ve şartlar dışında otoyola giriş ve çıkışların yasak olacağı otoyolda, karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen tel çitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasak olacak.

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolunun Açılış Töreninde önemli açıklamalarda bulunurken, Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü hakkında konuştu.

Başbakan Yıldırım konuşmasında, "15 sene boyunca yapılamaz denilen ne varsa hepsini tek tek gerçekleştirdik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne laf ediyorlar, bunlar hayatlarında bir iş yapmadıkları için işleri güçleri yapılanlara çamur atmak. Bu bir adalet yürüyüşü değil gaflet yürüyüşüdür. Yollarda yürümekle olmuyor. Çalışmakla oluyor. Dikili ağacınız var mı memlekette? Türkiye Hukuk Devleti, bu yargılamalar yapılacak, ne kadar ağır suç işlerlerse işlesinler savunma hakkı kutsal. Yarın AİHM'e giderken bu hak verilmedi diyemeyecekler. Yürümeye devam ederen, ömrün biter bu yollar bitmez. Çünkü 20 bin kilometre yol yaptık. Daha 19 günde 400 kilometre oldu. Onun için gel bu sevdadan vazgeç. Adaletin aranacağı yer yollar değildir. Meclistir, mahkemelerdir.  Adalet herkese lazım." dedi.

Başbakan Yıldırım, "Yollar millet içindir, Millet hizmet içindir, temeli Millet olmayan bir yürüyüş yolu da yolcuyu da incitir. Kılıçdaroğlu yürüyüş yapıyor, 19 gündür yürüyor. Aslında bir bakıma bu yürüyüşün bir faydası oldu. Yaptığımız yolların kalitesini öğrenme fırsatı oldu. Bu bir adalet yürüyüşü değil gaflet yürüyüşüdür. Türkiye, iktidarlar dönemine bir çivi çakmamış, bu tür siyasi fantazilerle Türkiye'yi bir nevi meşgul ediyorlar." diye konuştu.

Bağlantı yolu projesinin tamamlanmasıyla birlikte Anadolu Otoyolunun Kuzey Marmara Otoyoluyla birleştirileceğini söyleyen Başbakan Yıldırım, "Yol medeniyettir. Liderimiz Cumhurbaşkanımız önderliğinde 15 yıldır Millet için yollar, havalimanları, hastaneler yapıyoruz. Amaç İstanbul'un trafik yükünü azaltmak. Bu yol yapılınca Kozyatağı'na giden ağır araçlar şehir merkezine girmeden Yavuz Sultan Selim köprüsüne gidecek. Böylece trafik rahatlamış olacak. Yavuz Sultan Selim köprüsü üzerinden hızlı tren de geçecek. Bu yol hizmete girerken çevreye de önem verdik. Güzergah boyunca 4 milyon ağaç dikildi. 1 milyon daha dikilecek." ifadelerini kullandı.

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu projesi ile ağır vasıta kamyonlar ve otobüsler Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne rahatlıkla ulaşabilecekler.
 
İHALE AŞAMASINDAKİ PROJELER:

1- KINALI - TEKİRDAĞ - ÇANAKKALE  OTOYOLU (1915 Çanakkale Köprüsü Dahil) MALKARA - ÇANAKKALE  KESİMİ
     (26 Ocak 2017 tarihinde ihalesi yapıldı.)
​​ 
2- ANKARA - NİĞDE - OTOYOLU

     (14 Nisan 2017  tarihinde ihalesi yapılacak.) 

3- MENEMEN - ALİAĞA - ÇANDARLI  OTOYOLU 


     (15 Şubat 2017  tarihinde ihalesi yapılacak.) 

2023 HEDEF PROJELER:

1- ANKARA - KIRIKKALE-DELİCE OTOYOLU               119 km    
2- ANTALYA - ALANYA OTOYOLU                                187 km    
3- MERSİN - SİLİFKE(TAŞUCU) OTOYOLU                     92 km    
4- AYDIN - DENİZLİ OTOYOLU                                      165 km    
5- ANKARA - İZMİR OTOYOLU                                      572 km


YORUMLAR

  • 0 Yorum