Başkan Uysal`dan İstanbul Yeni Havalimanı açıklaması

31 Ekim tarihinde programa uygun açılışının yapılacağını söyleyen İBB Başkanı Uysal, İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımı için tüm hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

Başkan Uysal`dan İstanbul Yeni Havalimanı açıklaması
Editor: Hakan A.
16 Ekim 2018 - 08:13

İstanbul Yeni Havalimanı çalışmaları hızla devam ederken, İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan önemli açıklamalar geldi. Açılışı için geri sayımın hızla sürdüğü, 31 Ekim tarihine yetiştirilmeye çalışılan İstanbul yeni Havalimanı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Uysal, " dünyanın en iyi havalimanında, en iyi ulaşım sistemini kuracağız" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Ekim 2018 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yeni Havalimanı'nda düzenlenen panel'de önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul Yeni Havalimanı'nın 2023 vizyonu kapsamında önemli bir yatırım olarak Dünya gündeminde ses getiren, en son teknolojinin kullanıldığı önemli bir proje olduğunu vurguladı.

Başkan Uysal, “Yolcuların havalimanına ulaşımı için geçtiğimiz günlerde toplu taşıma ihalesi yapmıştık. Dünyanın en iyi havalimanını inşa ediyorsak buraya gelen yolcular da en iyi ulaşım sistemiyle seyahat etmeli. Bu düşünceyle önceki ihaleyi kamu yararı gerekçesiyle iptal ettik. Yeni haleyi de İBB iştiraki Otobüs AŞ. kazandı. Burada gerçekleştirmek için hayalini kurduğumuz sistemi, 3. Havalimanı’nın işletmecisi İGA’yla da oturup konuştuk ve anlaştık. İstanbul’da yeni havalimanı açıldıktan sonra havalimanına gelmek isteyen yolcu evinde akılı telefonundan, bilgisayarından en yakın otobüs durağının nerede olduğu, saat kaçta kalkacağını online olarak öğrenebilecek. Bu sistem, havalimanının açılış tarihi de olan 29 Ekim’e yetişecek. 18 farklı noktadan yapılacak taşımacılıkla yolcularımız konforlu bir yolculukla seyahatlerini yapabilecek. Dünyanın en iyi havalimanını inşa ediyorsak buraya gelen yolcular da en iyi ulaşım sistemiyle seyahat etmeli. Bu düşünceyle çalışmalarımızı 29 Ekim’e yetiştireceğiz” dedi.